Trwa ładowanie...
Adam Bielan gościem programu "Tłit"

Adam Bielan gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dziś gościem programu jest europoseł Adam Bielan (Partia Republikańska).

Share
d3o2tey

Co dzisiaj w programie? Po niespełna trzech tygodniach Małgorzata Janowska wraca do klubu parlamentarnego PiS. Posłanka, która jeszcze niedawno krytykowała formację Jarosława Kaczyńskiego, wzmocni teraz sejmową większość. Polityk formalnie zasiliła szeregi Partii Republikańskiej Adama Bielana.

- To, co nas poróżniło z posłanką Janowską, to stosunek do pewnych spraw związanych z energetyką i przyszłością Bełchatowa. Doszliśmy jednak do konkretnego porozumienia. Uczestniczył w tym także premier Mateusz Morawiecki - ujawnił podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

d3o2tey

Trybunał Konstytucyjny orzekł w środę, że przepis traktatu unijnego, na podstawie którego TSUE zobowiązuje państwa członkowskie do stosowania środków tymczasowych ws. sądownictwa, jest niezgodny z polską konstytucją.

"Lex TVN". Co dalej z projektem?

- TSUE nie jest jednostką nadrzędną ani sądem wyższej instancji ponad sądami krajowymi i nie jest uprawniony do podejmowania jakichkolwiek aktów władczych wobec sądów krajowych - przekazał sędzia Bartłomiej Sochański w uzasadnieniu orzeczenia.

Ważą się losy "Lex TVN". Marek Suski - twarz nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji - przyznaje wprost, że jest kłopot z zebraniem większości koniecznej do zmiany prawa. - Jeżeli nie mamy nawet we własnym obozie politycznym poparcia dla takiego rozwiązania, to raczej uchwalić się go nie da - analizował w ostatnim wywiadzie.

Przez ostatnie dni poseł twierdził, że celem projektu jest "obrona prewencyjna przed powstaniem telewizji chińskiej czy rosyjskiej". Wśród zwolenników z klubów "Gazety Polskiej" poseł odkrył karty. - Jeśli się uda tę ustawę przeprowadzić i jakaś część tych udziałów zostanie być może wykupiona też przez polskich biznesmenów, będziemy mieli jakiś tam wpływ na to, co się dzieje w tej telewizji - stwierdził Suski.

d3o2tey

Ostatnie doniesienia ws. lex TVN komentowała w WP była amerykańska ambasador. - Jeśli ktoś zmusza koncerny medialne spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego do sprzedaży większościowych udziałów w ręce polskich firm, niebezpiecznie zmierza w kierunku korupcji i oligarchii. To nie jest zdrowe - mówiła Georgette Mosbacher.

- Poza tym, nakładanie dodatkowych restrykcji na kapitał, który chce płynąć nad Wisłę, jest w obecnej sytuacji absurdalne (…). Jeśli Amerykanie zobaczą, że tak wygląda inwestowanie w Polsce, pójdą gdzie indziej. Świat jest wystarczająco duży - dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3o2tey

Podziel się opinią

Share
d3o2tey
d3o2tey
Więcej tematów