Trwa ładowanie...
diki9hl

Abp Życiński wybrany do Wspólnej Grupy Roboczej

Arcybiskup Józef Życiński został wybrany w skład Wspólnej Grupy Roboczej - Joint Working Group - złożonej z przedstawicieli Kościoła katolickiego i Światowej Rady Kościołów. Metropolita lubelski jest pierwszym Polakiem, który wszedł w skład tego gremium.

diki9hl
diki9hl

Nowy skład grupy został ogłoszony podczas sesji ekumenicznej, która trwa w Belfaście. Wspólna Grupa Robocza ma charakter forum konsultacyjnego, które inicjuje, rozwija i ocenia perspektywy dialogu ekumenicznego pomiędzy Kościołem katolickim i Światową Radą Kościołów.

Ze strony katolickiej w pracach Grupy bierze udział 17 osób, w tym 10 biskupów z całego świata. Kadencja obecnej Grupy potrwa do 2005 r .

Współpraca pomiędzy Kościołem katolickim i Światową Radą Kościołów sięga 1965 roku, kiedy to jeszcze w czasie trwania Soboru Watykańskiego II powołano pierwszą wspólną komisję na 5-letnią kadencję. Tematyka obrad obejmuje rozmowy o kierunkach współpracy ekumenicznej, dyskusje o wzajemnym uznawaniu chrztu w obrębie wspólnot chrześcijańskich oraz kwestie tzw. małżeństw mieszanych. (an)

diki9hl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diki9hl
Więcej tematów