Trwa ładowanie...

Abp. Marek Jędraszewski skorzystał z okazji. Andrzej Duda wysłuchał kazania o "obłąkańczych ideologiach"

Arcybiskup Marek Jędraszewski znowu wygłosił kazanie o "obłąkańczej ideologii gender", LGBT i karcie praw seksualnych WHO. Tym razem na mszy był obecny prezydent Andrzej Duda oraz prezydenccy ministrowie. - Neguje się Boga w imię tych obłąkańczych ideologii - grzmiał arcybiskup.

Share
Abp. Marek Jędraszewski skorzystał z okazji. Andrzej Duda wysłuchał kazania o "obłąkańczych ideologiach"
Źródło: East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER
drrzhd7

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się dziś uroczysta msza święta w ramach Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Na mszy, którą koncelebrował metropolita krakowski, abp. Marek Jędraszewski, był obecny również prezydent Andrzej Duda, ministrowie Krzysztof Szczerski i Wojciech Kolarski, a także posłowie i senatorowie PiS.

Arcybiskup Marek Jędraszewski powrócił do częstego motywu swoich ostatnich kazań. Podkreślił tradycyjne wartości, na których opiera się rodzina, a następnie przeszedł do krytyki środowisk LGBT, gender, oraz karty WHO. Określił je "obłąkańczymi ideologiami", które negują Boga. Kazanie arcybiskupa relacjonuje "Gazeta Wyborcza".

drrzhd7

Abp. Marek Jędraszewski. Rodzina tworzy naród

- Anioł przyszedł do Józefa i powiedział: "Nie bój się wziąć do siebie swej małżonki Maryi do siebie". Bo miłość małżeńska opiera się na małżeństwie. A małżeństwa i rodzina tworzą naród. Na płodności rodzinnej, na życiu rodzinnym buduje się naród - powiedział na wstępie metropolita krakowski.

Podkreślił, że promowane obecnie ideologie "w sposób wulgarny, agresywny, świętokradczy" negują instytucję małżeństwa.

- Potem zaczęto mówić, że wystarczy człowiekowi ciepło oparte na seksie. Zaczęto wprowadzać gender, LGBT, kartę WHO. Tak neguje się Boga w imię tych obłąkańczych ideologii. Jakże więc nie wrócić do nauczania Jana Pawła II, w którym znajdziemy myśl bardzo konsekwentnie prowadzoną: na początku jest Bóg, dzięki temu miłość i rodzina, z tego wyrasta naród - mówił podczas kazania abp. Marek Jędraszewski.

Kalwaria Zebrzydowska. Na mszy, którą koncelebrował metropolita krakowski, abp. Marek Jędraszewski był obecny również prezydent Andrzej Duda. KPRP
Kalwaria Zebrzydowska. Na mszy, którą koncelebrował metropolita krakowski, abp. Marek Jędraszewski był obecny również prezydent Andrzej Duda. Źródło: KPRP, Fot: Igor Smirnow

Abp. Marek Jędraszewski. Stale powraca do LGBT

Przypomnijmy, że duchowny wielokrotnie krytykował "lewacką zarazę" oraz czarne protesty. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Sławkowie usilnie opowiadał o "ideologiach, które chcą wkraść się do szkół".

Ostatnie wypowiedzi arcybiskupa Marka Jędraszewskiego były krytykowane przez część komentatorów. W mediach pojawiły się też spekulacje, że właśnie ze względu na mocne słowa wobec mniejszości seksualnych abp Jędraszewski nie znalazł się wśród hierarchów Kościoła nominowanych do godności kardynała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drrzhd7

Podziel się opinią

Share
drrzhd7
drrzhd7
Więcej tematów