ycipk-3pfwc3

Abp. Marek Jędraszewski skorzystał z okazji. Andrzej Duda wysłuchał kazania o "obłąkańczych ideologiach"

Arcybiskup Marek Jędraszewski znowu wygłosił kazanie o "obłąkańczej ideologii gender", LGBT i karcie praw seksualnych WHO. Tym razem na mszy był obecny prezydent Andrzej Duda oraz prezydenccy ministrowie. - Neguje się Boga w imię tych obłąkańczych ideologii - grzmiał arcybiskup.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp. Marek Jędraszewski znowu wygłosił kazanie o szaleńczej ideologii gender oraz LGBT.
Abp. Marek Jędraszewski znowu wygłosił kazanie o szaleńczej ideologii gender oraz LGBT. (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
ycipk-3pfwc3

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się dziś uroczysta msza święta w ramach Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Na mszy, którą koncelebrował metropolita krakowski, abp. Marek Jędraszewski, był obecny również prezydent Andrzej Duda, ministrowie Krzysztof Szczerski i Wojciech Kolarski, a także posłowie i senatorowie PiS.

Arcybiskup Marek Jędraszewski powrócił do częstego motywu swoich ostatnich kazań. Podkreślił tradycyjne wartości, na których opiera się rodzina, a następnie przeszedł do krytyki środowisk LGBT, gender, oraz karty WHO. Określił je "obłąkańczymi ideologiami", które negują Boga. Kazanie arcybiskupa relacjonuje "Gazeta Wyborcza".

Abp. Marek Jędraszewski. Rodzina tworzy naród

ycipk-3pfwc3

- Anioł przyszedł do Józefa i powiedział: "Nie bój się wziąć do siebie swej małżonki Maryi do siebie". Bo miłość małżeńska opiera się na małżeństwie. A małżeństwa i rodzina tworzą naród. Na płodności rodzinnej, na życiu rodzinnym buduje się naród - powiedział na wstępie metropolita krakowski.

Podkreślił, że promowane obecnie ideologie "w sposób wulgarny, agresywny, świętokradczy" negują instytucję małżeństwa.

- Potem zaczęto mówić, że wystarczy człowiekowi ciepło oparte na seksie. Zaczęto wprowadzać gender, LGBT, kartę WHO. Tak neguje się Boga w imię tych obłąkańczych ideologii. Jakże więc nie wrócić do nauczania Jana Pawła II, w którym znajdziemy myśl bardzo konsekwentnie prowadzoną: na początku jest Bóg, dzięki temu miłość i rodzina, z tego wyrasta naród - mówił podczas kazania abp. Marek Jędraszewski.

Kalwaria Zebrzydowska. Na mszy, którą koncelebrował metropolita krakowski, abp. Marek Jędraszewski był obecny również prezydent Andrzej Duda. KPRP
Podziel się
ycipk-3pfwc3

Abp. Marek Jędraszewski. Stale powraca do LGBT

Przypomnijmy, że duchowny wielokrotnie krytykował "lewacką zarazę" oraz czarne protesty. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Sławkowie usilnie opowiadał o "ideologiach, które chcą wkraść się do szkół".

Ostatnie wypowiedzi arcybiskupa Marka Jędraszewskiego były krytykowane przez część komentatorów. W mediach pojawiły się też spekulacje, że właśnie ze względu na mocne słowa wobec mniejszości seksualnych abp Jędraszewski nie znalazł się wśród hierarchów Kościoła nominowanych do godności kardynała.

ycipk-3pfwc3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3pfwc3

ycipk-3pfwc3
ycipk-3pfwc3