Trwa ładowanie...
d3c64bi

Abp. Henryk Hoser o ciążach z gwałtu: do zapłodnienia dochodzi rzadko, stres jest silny

• Arcybiskup diecezji warszawsko-praski był gościem TVP Info
• Abp. Hoser: stres, niepokój, jest jedną z przyczyn psychologicznych niepłodności
• Przy gwałcie rzadziej dochodzi do zapłodnienia niż w normalnych warunkach - powiedział

Share
d3c64bi

Gościem programu "24 minuty" w TVP Info był abp. Henryk Hoser. Rozmowa dotyczyła "czarnego protestu", obywatelskiego projektu ustawy "Stop Aborcji". W pewnym momencie dyskusja zeszła na temat problemu kobiet, które zachodzą w ciążę w wyniku czynu zabronionego jakim jest gwałt.

- To jest bardzo bolesna sytuacja, tych przypadków nie ma wiele, z różnych względów. Raz, że się rzadziej zdarzają, a po wtóre, fizjologia, która jest narażona na tak ogromny stres, działa w sposób przeciwny możliwości zapłodnienia - stwierdził arcybiskup diecezji warszawsko-praskiej.

d3c64bi

- Wiadomo, że stres, niepokój, jest jedną z przyczyn psychologicznych niepłodności. W takim wypadku stres jest na tyle silny, że do zapłodnienia rzadziej dochodzi niż w normalnych warunkach - dodał

- A jeśli się jednak zdarzy? - dopytywał Krzysztof Skowroński, prowadzący program "24 minuty" w TVP Info.

- To oczywiście jest możliwość urodzenia takiego dziecka przy bardzo intensywnej pomocy psychiatrycznej, psychologicznej, duchowej, ekonomicznej. Z perspektywą oddania później tego dziecka do wychowania - tłumaczył hierarcha.

Ponadto ksiądz arcybiskup zaznaczył, że życie poczęte - dziecko, nie jest sprawcą tego czynu zabronionego i nie jest niczemu winne.

Materiał był szeroko komentowany na Twitterze:

d3c64bi

Podziel się opinią

Share
d3c64bi
d3c64bi
Więcej tematów