Trwa ładowanie...

9-miesięczny koala tuli się do pluszowej zabawki. Tak osierocony Shayne walczy z traumą po utracie matki

• Shayne to młody koala, który został znaleziony przy zwłokach swojej matki
• Matka Shayne'a wpadła pod koła samochodu, zaś młode otoczyły kruki
• 9-miesięczny osierocony zwierzak dostał pluszowego koalę, do którego tuli się tęskniąc za matką

9-miesięczny koala tuli się do pluszowej zabawki. Tak osierocony Shayne walczy z traumą po utracie matkiŹródło: Australia Zoo Wildlife Warriors
dqxunp8
dqxunp8

Shayne ma 9 miesięcy i właśnie stracił matkę, którą potrącił samochód. W chwili, gdy młody koala został odnaleziony, otaczało go stado kruków. Zwierzakiem zaopiekowało się australijskie zoo, które prowadzi szpital dla dzikich zwierząt.

Zoo udostępniło zdjęcia i nagrania nietypowej terapii Shayne'a. Osierocony koala dostał bowiem... pluszowego koalę, do którego nieustannie się tuli. W ten sposób opiekunowie próbują ulżyć zwierzakowi po przeżytej traumie.

(fot. Australia Zoo Wildlife Warriors)
Źródło: (fot. Australia Zoo Wildlife Warriors)

Jak podkreślają weterynarze, tak młody osobnik nie miałby szans przeżyć w naturalnym środowisku. Gdy Shayne osiągnie odpowiednie rozmiary, zostanie zapisany na "kurs" ze wspinaczki drzewnej i socjalizacji. Gdy się usamodzielni, wróci na łono natury.

(fot. Australia Zoo Wildlife Warriors)
Źródło: (fot. Australia Zoo Wildlife Warriors)

W okresie od sierpnia do lipca w Australii rosną temperatury, a dzika fauna migruje w poszukiwaniu żywności i partnerów. Ten okres wzmożonej aktywności powoduje, że więcej zwierząt jest narażonych na kontakt z człowiekiem. Często tragiczny, jak w przypadku matki Shayne'a.

dqxunp8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqxunp8
Więcej tematów