Trwa ładowanie...
d3dc00k

8-letni Kuba wybudzony ze śpiączki. Kolejny sukces kliniki "Budzik"

Pracownicy kliniki "Budzik" mają kolejny raz powód do dumy. W piątek ze śpiączki wybudził się 8-letni chłopiec. Dziecko jest już 37. pacjentem, któremu pomogła fundacja Ewy Błaszczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
8-latek wybudzony w klinice "Budzik"
8-latek wybudzony w klinice "Budzik" (PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)
d3dc00k

Chłopiec uległ wypadkowi i trafił do "Budzika" w sierpniu 2017 roku. Jak informują przedstawiciele kliniki, rehabilitacja dziecka przebiegła bardzo szybko i już pod koniec października mógł zostać uznany za wybudzonego. Przed Kubą jednak jest teraz sporo pracy, chłopiec przez wiele tygodni będzie musiał przechodzić intensywne zajęcia usprawniające.

Klinika "Budzik" jest pierwszym w Polsce ośrodkiem rehabilitacyjnym dla dzieci w śpiączce. Działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie od 15 lipca 2013 roku. . Budowa kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" Ewy Błaszczyk. Klinika zajmuje sie dziećmi do 1. roku życia, po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu.Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych.

d3dc00k

Podziel się opinią

Share

d3dc00k

d3dc00k
Więcej tematów