Trwa ładowanie...
d1jgula

Sukces kliniki Budzik. "Marcin jest już z nami"

To już 36. pacjent kliniki Budzik, który wybudził się ze śpiączki. Kilkunastoletniego Marcina, którego w styczniu potrącił samochód, czeka teraz intensywna rehabilitacja, ale jego bliscy są dobrej myśli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klinika ma 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci.
Klinika ma 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci. (Agencja Gazeta)
d1jgula

Zdaniem lekarzy chłopiec będzie musiał pozostać w placówce jeszcze przez kilka tygodni.

"Czeka go jeszcze bardzo długa rehabilitacja do pełnej sprawności, ale wygrał swoją walkę o życie. Marcin jest już z nami" - napisali rodzice i przyjaciele Marcina na Facebooku. To właśnie przez portal społecznościowy zbierali fundusze na jego leczenie. Teraz proszą o dodatkowe środki, które potrzebne są, aby nastolatek miał szansę na odzyskanie pełnej sprawności.

Zobacz też: Tak ludzie kłócą się o opiekę nad dzieckiem

Klinika Budzik została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Budowa Kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" Ewy Błaszczyk.

d1jgula

Klinika ma 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Klinika zajmuje się dziećmi do 18. roku życia, po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu. Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych.

Źródło: RMF FM

d1jgula

Podziel się opinią

Share

d1jgula

d1jgula
Więcej tematów