Trwa ładowanie...
dbnkj0z

8 lat więzienia dla Bartosza K., który zepchnął swoją ciężarną dziewczynę z kładki nad torami w Poznaniu

• W styczniu 2009 r. niespełna 18-letni wówczas Bartosz K. zepchnął z kładki nad torami kolejowymi swoją byłą dziewczynę, która spadła z wysokości sześciu metrów na nasyp • Poszkodowana była w 38. miesiącu ciąży, ale urodziła zdrowe dziecko • 16 lutego Sąd Apelacyjny uprawomocnił wcześniejszy wyrok skazujący Bartosza K. na 8 lat więzienia
Share
8 lat więzienia dla Bartosza K., który zepchnął swoją ciężarną dziewczynę z kładki nad torami w Poznaniu
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
dbnkj0z

Do zdarzenia doszło 2 stycznia 2009 r. Niespełna 18-letni wówczas Bartosz K. umówił się na spotkanie na ze swoją byłą dziewczyną, która była z nim w 38. tygodniu ciąży. Gdy przechodzili po remontowanej wówczas i wyłączonej z użytku kładki nad torami kolejowymi na Golęcinie dziewczyna spadła na dół, na nasyp kolejowy z wysokości około sześciu metrów. Chłopak zamiast jej udzielić jej pomocy, uciekł, nie informując nikogo o tym, co si,ę stało. Na szczęście ranna nastolatka zdołała sama wezwać pomoc. Mimo poważnych obrażeń (m.in. złamanej miednicy) urodziła zdrowe dziecko.

W trakcie procesu Bartosz K. twierdził, że dziewczyna sama się poślizgnęła i spadła, a on był w tak dużym szoku, że spanikował i uciekł. Poszkodowana jednak od samego początku twierdziła, że to on ją zepchnął. Powodem miało być to, że dziewczyna nie zamierzała usunąć ciąży.

Początkowo 18-latek miał odpowiadać przed sądem za nieudzielenie pomocy poszkodowanej, ale w trakcie postępowania zmieniono kwalifikację czynu na usiłowanie zabójstwa. M.in. z tego powodu proces trwał tak długo.

dbnkj0z

W listopadzie Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok w tej sprawie. 24-letni dziś Bartosz K. został skazany na 8 lat pozbawienia wolności oraz nakazując zapłatę 30 tys. zł zadośćuczynienia matce swojego dziecka.

Obrońca Bartosza K. odwołał się od wyroku, domagając się uniewinnienia, ale 16 lutego Sąd Apelacyjny w Poznaniu uprawomocnił wcześniejszy wyrok, co oznacza, że sprawca spędzi w więzieniu 8 lat.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dbnkj0z

Podziel się opinią

Share
dbnkj0z
dbnkj0z
Więcej tematów