Trwa ładowanie...
d3o0cjm

75. urodziny Lecha Wałęsy. "Powoli się pakuję"

Były prezydent Lech Wałęsa obchodzi dzisiaj 75 urodziny. Życzenia płyną do niego z całego świata, a najbliżsi współpracownicy przygotowali imprezę-niespodziankę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa świętuje urodziny
Lech Wałęsa świętuje urodziny (East News, Fot: Marcin Bruniecki)
d3o0cjm

Urodzinowe przyjęcie odbędzie się w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Impreza rozpocznie się o godz. 17:30. Przyjaciele Lecha Wałęsy chcą przy tej okazji uczcić także zbliżająca się 35. rocznicę przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla. - Nic nie mogę powiedzieć, bo to niespodzianka - mówił kilka dni temu Wirtualnej Polsce Mirosław Szczerba, bliski współpracownik Wałęsy.

Lech Wałęsa od dłuższego czasu przyznaje, że jest pogodzony ze swoim wiekiem. - Ja to już się powoli pakuję. Chcę się tylko rozliczyć z tym światem i pogodzony ze wszystkimi iść na odpoczynek. Walizka już czeka za ścianą - mówił Wirtualnej Polsce Lech Wałęsa.

"Boli mnie serce, że nie będę mógł być jutro w Gdańsku na 75. urodzinach pana Prezydenta i 35-leciu otrzymania przez niego Pokojowej Nagrody Nobla. Zaproszenie pozostanie na zawsze, na pamiątkę i do książki, a myślami będę z wszystkimi gośćmi" napisał na Twitterze Szczerba.

Były prezydent urodził się 29 września 1943 roku w Popowie. Wałęsa to działacz opozycji antykomunistycznej, członek Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność". W 1983 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. W latach 1990-1995 zajmował najwyższy urząd w państwie.

"Lech Wałęsa, nasz prezydent Wałęsa. 75 lat. Z okazji urodzin nie musimy życzyć Mu niezłomności i odwagi - tego nigdy Mu nie zabraknie. Życzmy sił i zdrowia. Jest nam wszystkim potrzebny. Być może prawie tak samo jak w latach 80." – napisał na Twitterze Michał Boni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl {:external}

d3o0cjm

Zobacz także: Śnieg na Kasprowym Wierchu. Mógł zaskoczyć niejednego turystę

d3o0cjm

Podziel się opinią

Share

d3o0cjm

d3o0cjm
Więcej tematów