Trwa ładowanie...

71 osób zginęło w katastrofie samolotu w Kolumbii

• 71 a nie, jak wcześniej podawano 75 lub 76 osób zginęło w katastrofie lotniczej w Kolumbii • Sześć osób przeżyło wypadek
Share
71 osób zginęło w katastrofie samolotu w Kolumbii
Źródło: PAP/EPA, Fot: Colombia Air Force
dvnkj3g

Samolot, który rozbił się na zboczu góry w okolicach Medellin leciał z Boliwii. Na pokładzie znajdowało się 77 osób, chociaż na liście pokładowej było ich 81. Wśród pasażerów maszyny była m.in. brazylijska drużyna piłki nożnej Chapecoense, która miała w Medellin rozegrać finał piłkarskich rozgrywek klubowych Copa Sudamerica z lokalną drużyną Atletico Nacional.

Maszyna która uległa katastrofie to samolot krótkiego i średniego zasięgu British Aerospace 146, wyczarterowany przez firmę LaMia. Niedługo przed tragedią piloci zgłosili awarię systemu elektrycznego, a chwilę później wieża kontroli lotów utraciła z nimi kontakt a samolot zniknął z radarów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. 22.15 czasu lokalnego (wtorek o 4.15 w Polsce) podczas trudnych warunków atmosferycznych, na górzystym obszarze. Po południu we wtorek odnaleziono czarne skrzynki samolotu. Ich badania dadzą odpowiedź na pytanie, co było faktyczną przyczyną katastrofy.

Magdalena Wojnarowska

dvnkj3g

Podziel się opinią

Share
dvnkj3g
dvnkj3g
Więcej tematów