Trwa ładowanie...
d2le7r8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

7 robotników zginęło w fabryce papieru w Chinach

Siedmiu robotników zginęło a dwóch zostało rannych w rezultacie zatrucia toksycznymi wyziewami w fabryce papieru w środkowych Chinach - poinformowały władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
7 robotników zginęło w fabryce papieru w Chinach
(Fotolia)
d2le7r8

Do tragedii doszło w piątek, w papierni w okręgu Anxiang, w prowincji Hunan kiedy jeden z pracowników wpadł do zbiornika z toksycznymi odpadkami pulpy papierowej. Jego koledzy ruszyli mu na pomoc, ale sami wpadli do zbiornika po tym jak zostali zaczadzeni i stracili przytomność.

Był to kolejny z całej serii wypadków przemysłowych w Chinach w ostatnim okresie. W połowie sierpnia w rezultacie potężnej eksplozji w magazynie toksycznych chemikaliów, w portowym mieście Tiencin (Tianjin), zginęło co najmniej 145 osób.

Po tej tragedii zarządzono zbadanie bezpieczeństwa pracy w całym kraju, w tym zwłaszcza warunków przechowywania niebezpiecznych substancji.

d2le7r8

Kontrole wykazały olbrzymią skalę zaniedbań i celowego omijania przepisów, a także liczne luki w przepisach bezpieczeństwa pracy.

Podziel się opinią

Share

d2le7r8

d2le7r8
d2le7r8
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów