Trwa ładowanie...
Policja

62-latka z Katowic złapała oszusta. Apele policji nie idą na marne

• Mężczyzna próbował wyłudzić od mieszkanki Katowic 20 tys. złotych, podając się za policjanta
• 62-latka zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i zgłosiła się na policję
• Dzięki pomocy kobiety udało się schwytać fałszywego funkcjonariusza

Share
62-latka z Katowic złapała oszusta. Apele policji nie idą na marne
Źródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
dnwrnbe

Apele policji skierowane do seniorów przynoszą efekty. Dzięki policyjnym akcjom 62-letnia kobieta nie straciła oszczędności i pomogła katowickim funkcjonariuszom zatrzymać oszusta.

7 marca, po godzinie 12.00 do komisariatu policji w Katowicach przyszła 62-letnia kobieta i poinformowała funkcjonariuszy, że najprawdopodobniej skontaktował się z nią oszust. Jak relacjonowała, zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta. Próbował przekonać kobietę, że prowadzi sprawę przeciw nieuczciwym pracownikom banku i chciał skłonić ją do wpłacenia 20 tys. zł na "bezpieczne konto".

Mimo że 62-latka zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem, nie dała tego po sobie poznać. Będąc cały czas w kontakcie z fałszywym policjantem, zgłosiła sprawę prawdziwym funkcjonariuszom.

Na komisariacie została poproszona o pomoc w ujęciu mężczyzny. Umówiła się z nim więc na spotkanie - oczywiście wszystko to działo się pod kontrolą policjantów. Dzięki temu udało się zatrzymać oszusta, który trafił już do aresztu, a wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

dnwrnbe

Podziel się opinią

Share
dnwrnbe
dnwrnbe
Więcej tematów