Trwa ładowanie...

61 godzin leżał pod gruzami budynku, przeżył

18-letniego studenta wydobyto spod gruzów kilkupiętrowego budynku mieszkalnego w mieście Ercis na wschodzie Turcji, gdzie w niedzielę doszło do silnego trzęsienia ziemi - podała turecka agencja Anatolia. Eyup Erdem został uratowany po 61 godzinach.

61 godzin leżał pod gruzami budynku, przeżyłŹródło: PAP/EPA
d4g6b9y
d4g6b9y

Jak poinformował jego ojciec, młody mężczyzna przeniósł się do Ercis w ubiegłym miesiącu, żeby studiować mechanikę. Według agencji Anatolia, 18-latek dzielił mieszkanie z kilkoma innymi studentami.

Według najnowszych danych, w wyniku trzęsienia ziemi w prowincji Wan na wschodzie Turcji zginęło co najmniej 459 osób. Epicentrum niedzielnych wstrząsów o sile 7,2 w skali Richtera znajdowało się 17 km na północny wschód od miasta Wan.

Ercis należy do miast, które najbardziej ucierpiało w rezultacie trzęsienia ziemi.

Ratownicy wciąż znajdują żywych pod gruzami

W 46 godzin od zawalenia się domu wskutek trzęsienia ziemi, ratownicy wydobyli noworodka - dwutygodniową dziewczynkę. Parę godzin później uratowano też jej mamę i babcię.

d4g6b9y

W Ercis wcześniej spod gruzów uratowano kobietę w ciąży wraz z dwójką dzieci - podał dziennik "Hurriyet".

Uratowany w Ercis 9-letni Oguz Isler spędził osiem godzin pod zawalonym domem swoich krewnych. Uratowała się też jego 16-letnia siostra Ela i 12-letni kuzyn Iram. We wtorek Oguz czekał na gruzowisku na wiadomości o rodzicach i krewnych.

Ponad 54 godzin był uwięziony pod gruzami 10-letni Serhata Gula z miasta Wan. Ratownicy całe popołudnie próbowali wydostać chłopca spod zwałów siedmiopiętrowego budynku, w którym mieszkał. Wcześniej uratowano jego brata oraz ojca.

Ratownicy nie ustają w swojej pracy, bo pod gruzami wciąż mogą znajdować się ludzie, którzy przeżyli trzęsienie ziemi.

d4g6b9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g6b9y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj