Trwa ładowanie...

6-latek z Wałbrzycha chce zarobić za granicą

Sześcioletni Dominik z Wałbrzycha postanowił pomóc rodzinie, która ledwo wiąże koniec z końcem. - Przyszedł do mnie, do siedziby wspólnoty samorządowej i powiedział: panie Nowak, proszę mi załatwić pracę w Niemczech, bo chcę pomóc mojej mamie - mówi zaskoczony Ryszard Nowak, radny miejski i przewodniczący rady wspólnoty samorządowej dzielnic Biały Kamień i Konradów w Wałbrzychu.

Share
6-latek z Wałbrzycha chce zarobić za granicą
Źródło: Dariusz Gdesz/ Polskapresse
d3vdhcj

Nowak opowiada, że go zatkało. Mały blondynek, którego ledwo widać było zza biurka, jednym tchem wyliczał, że może za granicą murować, malować, szpachlować i układać jakieś półki.

- To jest najmłodszy petent, z jakim zetknąłem się w ciągu 23 lat mojej pracy - wyjaśnia radny. W Wałbrzychu jest prawie osiem tysięcy zarejestrowanych bezrobotnych. Dzieci widzą, że dorośli mają problem ze znalezieniem

d3vdhcj

- Szukamy pracy, jesteśmy zarejestrowani w urzędzie pracy, ale znaleźć coś jest bardzo ciężko - mówi Elżbieta Szymańska, mama chłopca. Kiedy Ryszard Nowak powiadomił ją telefonicznie o wizycie synka w siedzibie wspólnoty, natychmiast tam przybiegła. Była wyraźnie zdenerwowana i wzruszona. - Nie wiem, co przyszło mu do głowy - mówiła speszona. - Wie, że jego wujek pracuje w Niemczech i nieźle tam zarabia. Usłyszał pewnie w domu, że brakuje pieniędzy i postanowił pomóc - mówiła, przytulając Dominika.

Szymańscy jakoś sobie radzą, ale na cztery osoby mają 1400 zł zapomogi. To musi wystarczyć na konieczne wydatki. Sześcioletni Dominik jest jednak na tyle rezolutny, że postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Po co mu pieniądze? - Najpierw kupiłbym mamie ładne perfumy, a tacie jakąś fajną wodę po goleniu - mówi dzielny chłopiec. Jak widać, o zakupach dla siebie nie pomyślał...

Możemy pomóc chłopcu spełnić marzenia, wesprzeć jego rodzinę. Ona potrzebuje przede wszystkim pracy. Jeżeli możesz pomóc, skontaktuj się z Radą Wspólnoty Samorządowej w dzielnicy Biały Kamień w Wałbrzychu (tel. 74-848-16-66).

Polecamy w wydaniu internetowym www.polskatimes.pl: Jacek Karnowski - dr Jekyll czy pan Hyde?

d3vdhcj

Podziel się opinią

Share
d3vdhcj
d3vdhcj
Więcej tematów