Trwa ładowanie...
dzc488j

500 plus. Zmiany w programie, niektórzy mogą stracić pieniądze

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg ogłosiła zmiany jakie obejmą w tym roku program "Rodzina 500 plus". Choć są one kosmetyczne, to rodzice powinni się z nimi szybko zaznajomić. W przeciwnym razie mogą nie otrzymać części należnych im pieniędzy.
Share
W 2021 roku program "Rodzina 500 plus" przejdzie zmiany
W 2021 roku program "Rodzina 500 plus" przejdzie zmianyŹródło: East News
dzc488j

Program "Rodzina 500 plus" funkcjonuje od 2016 roku i wciąż rozpala emocje wśród Polaków. Dość powiedzieć, że w organizowanym przez Uniwersytet Warszawski plebiscycie na słowo dekady, internauci zdecydowali, że takie miano przypadnie właśnie zbitce "pięćset plus". Do tej pory program nie przechodził gruntownych zmian. Nie zmieniła się kwota jaka jest wypłacana rodzicom.

Największą do tej pory zmianą było rozszerzenie programu. Od 1 lipca 2019 roku o świadczenie mogą ubiegać się także rodzice posiadający jedno dziecko. Zmiany, które wejdą w życie w 2021 roku będą kosmetyczny, ale beneficjenci programu powinni zwrócić na nie uwagę. W przeciwnym razie mogą nie otrzymać należnych pieniędzy.

Od teraz 500 plus będzie rozliczane tak jak inne programy socjalne, a więc od 1 czerwca do 31 maja. Tym samym zmianie uległy terminy składania wniosków o świadczenie. Zapisy online ruszą już 1 lutego. Jeśli jednak ktoś chce tradycyjnie złożyć druk w urzędzie, będzie mógł to zrobić od 1 kwietnia.

dzc488j

To ważne, żeby ta informacja dotarła do wszystkich zainteresowanych świadczeniem. Rodzice, którzy "po staremu" chcieliby złożyć wniosek jesienią, nie otrzymają pieniędzy za miesiące letnie.

Źródło: PAP

Donald Tusk wróci do polskiej polityki? "To nie jest czas Mesjaszy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzc488j

Podziel się opinią

Share
dzc488j
dzc488j
Więcej tematów