Trwa ładowanie...

500+ mogą nie dotrzeć na święta? Rafalska apeluje o pieniądze dla rodzin

Zwracam się do władz wszystkich gmin o wypłatę polskim rodzinom świadczeń wychowawczych z programu „Rodzina 500 plus” jak najszybciej przed świętami, zaapelowała minister Elżbieta Rafalska.

500+ mogą nie dotrzeć na święta? Rafalska apeluje o pieniądze dla rodzinŹródło: East News, fot: East News
d3w9bvx

Już drugi rok z rzędu Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwraca się do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z apelem o wypłatę świadczenia wychowawczego z programu "Rodzina 500 plus" jeszcze przed świętami.

W oficjalnym oświadczeniu publikowanym na ministerialnych stronach minister Elżbieta Rafalska przypomniała, że wypłata świadczenia 500+ jeszcze przed Bożym Narodzeniem pozwoli wielu rodzinom przygotować się do świąt, „tak aby mogły być one przeżyte godnie i bez zbędnych trosk”.

mpips.gov.pl
Źródło: mpips.gov.pl, fot: Ministerstwo Rodziny

"Wielość wydatków przed świętami powoduje, że wypłata świadczenia wychowawczego jest obecnie bardzo wyczekiwana przez wiele polskich rodzin. Każdy z nas przecież pragnie, aby święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, pełne serdeczności, życzliwości i wielkiej radości" – napisała Rafalska w liście otwartym do władz lokalnych.

Kaczyński: To ja wymyśliłem 500+

Przy okazji podziękowała gminom za dotychczasową pracę, a szczególnie realizację wypłat z programu. Swój list zakończyła życzeniami świątecznymi.

d3w9bvx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w9bvx
Więcej tematów