Trwa ładowanie...

500+ jednak nie dla emerytów? Sasin wycofuje się ze słów Szydło

- Propozycja wsparcia dla emerytów zostanie przedstawiona na pewno w tym, albo w przyszłym roku - powiedziała w poniedziałek Beata Szydło. Z kolei już we wtorek Jacek Sasin przekonywał, że "żaden z polityków PiS nie użył takiego określenia".

Share
500+ jednak nie dla emerytów? Sasin wycofuje się ze słów Szydło
Źródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d1l8bgb

Beata Szydło była w poniedziałek pytana o propozycje wsparcia dla emerytów. - Chodzi o to, żeby pomóc tym, którzy są w najtrudniejszej sytuacji. Mamy m.in. program darmowych leków, czy "Dostępność+". Najważniejsze jednak są emerytury. W tej chwili trwa dyskusja na temat formy wsparcia. Na pewno w tym roku albo w przyszłym propozycja zostanie przedstawiona - mówiła w TV Republika wicepremier.

We wtorek na antenie Polsat News w zupełnie innym tonie sytuację przedstawił Jacek Sasin. - Jest zbyt wcześnie na konkretne projekty. Przede wszystkim musimy mieć informacje finansowe. To musi być dobra kalkulacja. Zajmujemy się realnymi projektami, a nie spekulacjami medialnymi - tłumaczył Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Sasin twierdzi również, że żaden z polityków PiS nie użył określenia "500+ dla emerytów". Takie sformułowanie zastosował z kolei Waldemar Buda. - Mam z tym problem, bo wolę mówić o realnych propozycjach i możliwościach, a nie dywagacjach, bo myślę, że to jest mało odpowiedzialne. Naszą ambicją jest kierowanie owoców sukcesu do poszczególnych grup społecznych - zakończył.

d1l8bgb

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Źródło: polsatnews.pl/TV Republika

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1l8bgb

Podziel się opinią

Share
d1l8bgb
d1l8bgb
Więcej tematów