Trwa ładowanie...
ddzf3rg

50 uchodźców nie żyje. Przemytnicy wyrzucali ludzi z łodzi u wybrzeży Jemenu

Na łodzi znajdowało się ponad 120 osób z Somalii i Etiopii. Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) podała, że przemytnicy zaczęli wypychać migrantów z łodzi, bo zauważyli łódź należącą do lokalnych władz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łódź z uchodźcami. W takich warunkach tysiące osób wypływa z Afryki.
Łódź z uchodźcami. W takich warunkach tysiące osób wypływa z Afryki. (Pixabay.com)
ddzf3rg

Migranci, którzy przeżyli powiedzieli przedstawicielom IOM, że przemytnicy popłynęli w stronę Somalii, aby dalej prowadzić swój biznes. Agencja ONZ nazwała tragedię, która rozegrała się w środę u wybrzeży Jemenu "szokującą i nieludzką".

Udzielono pomocy 27 ocalałym osobom. Około 50 uchodźców, którzy dotarli do Jemenu opuścili plaże zanim udzielono im pomocy. Los 20 osób jest nieznany.

Uchodźcy z Syrii w Libanie

Jak podała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji, podczas rutynowego patrolu na jemeńskiej plaży znaleziono też groby 29 uchodźców. Mogiły zostały wykopane przez osoby, które przeżyły przeprawę przez morze.

ddzf3rg

Szlak migracyjny przez Morze Czerwone

Mimo toczącego się konfliktu w Jemenie, szlaki przez Morze Czerwone oraz Morze Arabskie są wykorzystywane przez migrantów, którzy próbują dostać się do krajów Zatoki Perskiej.

IOM informuje, że od stycznia tą drogą przedostało się 55 tys. uchodźców, głównie z Somalii i Etiopii. Ci pierwsi uciekają przed terrorem islamistycznego ugrupowania Al-Szabab oraz suszy. W Etiopii od 10 miesięcy obowiązuje stan wyjątkowy. W kraju od miesięcy odbywają się krwawe antyrządowe protesty.

Większość z uchodźców nie ukończyła 18. roku życia. Jedna trzecia z 55 tys. osób to kobiety.

ddzf3rg

Podziel się opinią

Share

ddzf3rg

ddzf3rg
Więcej tematów