Trwa ładowanie...

40 tysięcy nowych darmowych hotspotów w Wielkopolsce dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu

Od 3 sierpnia każdy abonent operatora INEA może połączyć się za darmo z WiFi innych abonentów, nie powodując zwalniania transferu danych.

40 tysięcy nowych darmowych hotspotów w Wielkopolsce dzięki nowatorskiemu rozwiązaniuŹródło: MPK Poznań
d1cls3d
d1cls3d

INEA to największy operator telekomunikacyjny w województwie wielkopolskim. Z dostarczanego przez firmę Internetu korzysta aż 140 tysięcy osób. INEA zakłada też w Poznaniu i innych miastach Wielkopolski darmowe hotspoty umożliwiające korzystanie z sieci bezprzewodowej.

Dwa lata temu firma zdecydowała się całkowicie za darmo zamontować hotspoty w autobusach i tramwajach MPK Poznań. Z bezpłatnego dostępu do Internetu mogą dziś korzystać także pasażerowie komunikacji miejskiej w Koninie. Usługa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – z danych operatora wynika, że do hotspotów w pojazdach transportu publicznego w obu miastach zalogowano się już blisko 1,5 miliona razy.

Teraz darmowy Internet dostarczany przez INEA ma być jeszcze bardziej powszechny. Od 3 sierpnia każdy abonent firmy ma do swojej dyspozycji aż 40 tysięcy nowych źródeł bezpłatnej sieci bezprzewodowej. Wszystko dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu, w którym można połączyć się z WiFi każdego z abonentów firmy, czyli w przypadku Poznania niemal wszędzie.

Sieć zasilana jest niezależnym, dedykowanym łączem. Dzięki temu jest bezpieczna i nie powoduje zwalniania usługi Internetu. Samo połączenie z hotspotem jest zaszyfrowane i całkowicie bezpieczne oraz, co ważne, nie zmniejsza transferu abonenta.

d1cls3d

Co zrobić, aby połączyć się z WiFi innego abonenta? Jeśli tylko w naszym zasięgu znajduje się taka bezprzewodowa sieć, zostanie wykryta jako „INEAHotSpotWiFi”. Aby się z nią połączyć, wystarczy wpisać swój login w eBOA (Biuro Obsługi Abonenta), którym jest numer identyfikacyjny lub adres e-mailowy, a jako hasło należy wpisać swój PESEL (później hasło można zmienić).

- To bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu klienci INEA są w zasięgu internetu wszędzie tam, gdzie korzystają z niego inni abonenci – wyjaśnia Jarosław Pijanowski z zarządu INEA. – Wzajemne udostępnianie sobie WiFi przez użytkowników naszych modemów kablowych to rozwiązanie w duchu popularnego na świecie tzw. crowdsourcingu. W tym wypadku korzystasz z rozwiązania, jeśli sam je udostępniasz – dodaje.

W ten sposób dostęp do nowych źródeł Internetu zyska 140 tysięcy abonentów. Każdy z nich może użytkować w tej sieci nawet trzy urządzenia jednocześnie.

Testy nowego rozwiązania przeprowadzono z powodzeniem w Koninie. Od 3 sierpnia jest ono dostępne już w Poznaniu i innych miastach Wielkopolski – wszędzie tam, gdzie są abonenci firmy.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1cls3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cls3d
Więcej tematów