Trwa ładowanie...
dwyej7s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

35 robotników z Chin pogrzebanych przez lawinę ziemną

•Lawina ziemna w południowo wschodniej części Chin pogrzebała w niedzielę 35 robotników
• Zatrudnieni oni byli przy budowie elektrowni wodnej - poinformowały lokalne władze
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne (AFP, Fot: NICOLAS ASFOURI)
dwyej7s

Do tragedii doszło wczesnym rankiem w okręgu Taining, w prowincji Fujian. Zwały ziemi i skał zasypały kwatery robotników i budynek biurowy budowy.

Podejmowane są próby dotarcia do zasypanych, ale szanse na ich uratowanie są niewielkie.

Lawinę spowodowały najprawdopodobniej długotrwałe ulewne deszcze padające w południowych rejonach Chin od ub. środy. Do podobnych lawin i lokalnych powodzi doszło w kilku innych miejscach. W okręgu Guanxi musiano ewakuować ponad 1000 osób.

dwyej7s

Zobacz także: Kamera nagrała, jak zapada się ogromna dziura na ulicy

dwyej7s

Podziel się opinią

Share

dwyej7s

dwyej7s
Więcej tematów