Trwa ładowanie...
d3hggrw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

33 rannych po uderzeniu piorunów na festiwalu rockowym w Niemczech

33 osoby odniosły obrażenia w nocy z piątku na sobotę w wyniku uderzenia trzech piorunów podczas festiwalu muzycznego Rock am Ring, który rozpoczął się w piątek na lotnisku w Mendig, na zachodzie Niemiec i potrwa do niedzieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal, mimo incydentów, odbywa się zgodnie z planem i potrwa do niedzieli
Festiwal, mimo incydentów, odbywa się zgodnie z planem i potrwa do niedzieli (PAP/EPA, Fot: THOMAS FREY)
d3hggrw

Ranni czują się już lepiej i najpóźniej w niedzielę zostaną wypuszczeni ze szpitali.

- Pierwszy piorun uderzył ok. godziny 1.30 za sceną festiwalową i zranił ośmiu członków obsługi - powiedział rzecznik policji Gerd Bertram. Dwie godziny później drugi piorun trafił w kemping, a ok. godziny 4.00 trzeci uderzył w pobliżu wieży kontroli lotów. Obrażenia odniosło 25 uczestników imprezy.

Mimo tych incydentów festiwal, który przyciągnął ok. 90 tys. miłośników rocka, odbywa się zgodnie z planem i potrwa do niedzieli - podkreślił organizator Marek Lieberberg.

d3hggrw

W sobotę teren festiwalu odwiedzili szefowa rządu kraju związkowego Nadrenia-Palatynat Malu Dreyer i minister spraw wewnętrznych tego regionu Roger Lewentz. Lewentz pochwalił szybką reakcję służb ratunkowych.

Niemieckie służby meteorologiczne w piątek ostrzegały przed możliwymi burzami w okolicy, w której odbywa się festiwal.

d3hggrw

Podziel się opinią

Share

d3hggrw

d3hggrw
Więcej tematów