Trwa ładowanie...
d1t9xxa

33-letni Brytyjczyk próbował napaść na bank w Warszawie. Miał broń narysowaną na kartce

Warszawscy policjanci zatrzymali 33-letniego obywatela Wielkiej Brytanii, który próbował napaść na bank i zrabować pieniądze z kasy. Mężczyzna chciał tego dokonać wykorzystując... narysowaną na kawałku papieru broń. Brytyjczyk został aresztowany. Sprawę odnotowały brytyjskie media
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
33-letni Brytyjczyk próbował napaść na bank w Warszawie. Miał broń narysowaną na kartce
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d1t9xxa

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w jednej z placówek bankowych znajdujących się przy al. Jerozolimskich w centrum Warszawy. Około godziny 9 do budynku wszedł mężczyzna, który swe kroki od razu skierował do jednej z pracownic. Najpierw pokazał kobiecie kartkę papieru, na której narysowany był pistolet, a następnie drugą, na której było napisane po polsku: "to jest napad mam broń oddaj pieniądze". Mężczyzna nie zachowywał się agresywnie i nic nie mówił.

Pracownica na szczęście zachowała zimną krew i kazała mężczyźnie stanąć w kolejce i poczekać na swoją kolej, co ten posłusznie zrobił. Kobieta natomiast o zdarzeniu powiadomiła policję. Kilka minut później w banku pojawili się policjanci i zatrzymali niczego nie spodziewającego się 33-latka, który nadał czekał w kolejce do okienka.

Po przeszukaniu okazało się, że Brytyjczyk nie miał przy sobie broni.

d1t9xxa

Obywatel Wielkiej Brytanii usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Sprawę odnotowały brytyjskie media, które piszą, że mężczyzna posłużył się kartką papieru z powodu bariery językowej. Dodają, że mężczyzna przyleciał do Polski na kilka godzin przed napadem, a policji powiedział tylko tyle, że mieszka w Niemczech.

d1t9xxa

Podziel się opinią

Share
d1t9xxa
d1t9xxa
Więcej tematów