Trwa ładowanie...
Magdalena Wojnarowska
15-08-2015 15:16

33-letni Brytyjczyk próbował napaść na bank w Warszawie. Miał broń narysowaną na kartce

Warszawscy policjanci zatrzymali 33-letniego obywatela Wielkiej Brytanii, który próbował napaść na bank i zrabować pieniądze z kasy. Mężczyzna chciał tego dokonać wykorzystując... narysowaną na kawałku papieru broń. Brytyjczyk został aresztowany. Sprawę odnotowały brytyjskie media

33-letni Brytyjczyk próbował napaść na bank w Warszawie. Miał broń narysowaną na kartceŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d2xgnwb
d2xgnwb

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w jednej z placówek bankowych znajdujących się przy al. Jerozolimskich w centrum Warszawy. Około godziny 9 do budynku wszedł mężczyzna, który swe kroki od razu skierował do jednej z pracownic. Najpierw pokazał kobiecie kartkę papieru, na której narysowany był pistolet, a następnie drugą, na której było napisane po polsku: "to jest napad mam broń oddaj pieniądze". Mężczyzna nie zachowywał się agresywnie i nic nie mówił.

Pracownica na szczęście zachowała zimną krew i kazała mężczyźnie stanąć w kolejce i poczekać na swoją kolej, co ten posłusznie zrobił. Kobieta natomiast o zdarzeniu powiadomiła policję. Kilka minut później w banku pojawili się policjanci i zatrzymali niczego nie spodziewającego się 33-latka, który nadał czekał w kolejce do okienka.

Po przeszukaniu okazało się, że Brytyjczyk nie miał przy sobie broni.

Obywatel Wielkiej Brytanii usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Sprawę odnotowały brytyjskie media, które piszą, że mężczyzna posłużył się kartką papieru z powodu bariery językowej. Dodają, że mężczyzna przyleciał do Polski na kilka godzin przed napadem, a policji powiedział tylko tyle, że mieszka w Niemczech.

d2xgnwb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xgnwb
Więcej tematów