300 plus. Kończy się czas na składanie wniosków o Dobry Start
Już wkrótce rodzice stracą możliwość składania wniosków o świadczenie z programu Dobry Start, nazywane 300 plus. Kto może wnioskować o dodatkowe środki? Dokumenty można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną.
Dobry Start to program, w ramach którego raz w roku wypłacane jest wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Nabór wniosków o 300 plus ruszył wraz z początkiem lipca. Osoby, które wciąż nie złożyły dokumentów, powinny się pospieszyć - wnioski o 300 plus można składać tylko do końca listopada.
300 plus. Dla kogo? Skorzystają również dorośli uczniowie
Wsparcie z programu Dobry Start przysługuje dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Jak informuje resort rodziny i polityki społecznej, obowiązuje jednak kryterium wiekowe. 300 złotych na wyprawkę szkolną przysługuje bowiem uczniom, którzy nie przekroczyli 20. roku życia (lub 24. roku życia w przypadku uczniów z niepełnosprawnością). W przypadku świadczenia 300 plus nie obowiązuje kryterium dochodowe.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czarnek się wścieknie. Gorzka ocena szkolnictwa za rządów PiS
Dodatkowych środków nie otrzymają jednak wszyscy. Z programu Dobry Strat nie skorzystają rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli ani studenci.
Wniosek o 300 plus do końca listopada
Wnioski o wsparcie w ramach programu Dobry Start można składać do 30 listopada wyłącznie w formie elektronicznej. Wnioski po 30 listopada będą przyjmowane wyłącznie w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, dokumenty można przesłać na cztery sposoby:
- przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia
- za pomocą PUE ZUS
- za pośrednictwem bankowości elektronicznej
- w aplikacji mZUS.
Osoby, które złożą wniosek o 300 plus w listopadzie, na wypłatę świadczenia będą musiały poczekać do dwóch miesięcy od daty złożenia dokumentów. "Wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane przez wnioskodawcę konto bankowe" - przypomina rządowy serwis gov.pl.