ycipk-5yc8ir

300 osób koczowało na lotnisku. RPO pyta, jak zadbano o pasażerów

Adam Bodnar zwrócił się do Urzędów Lotnictwa Cywilnego i Ochrony Konkurencji i Konsumentów z prośbą o wyjaśnienie lotu z 30 czerwca do Toronto. W czasie gdy pasażerowie czekali na samolot, w hangarze trwała uroczysta gala z dwoma Dreamlinerami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dreamliner pomalowany w biało-czerwone barwy upamiętnia 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Dreamliner pomalowany w biało-czerwone barwy upamiętnia 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-5yc8ir

Rzecznik Praw Obywatelskich wysłał list do Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z pytaniem o prawa pasażerów odwołanego pod koniec czerwca lotu do Toronto. Powodem miał być brak sprawnego samolotu, tymczasem dwie maszyny uczestniczyły w działaniach promocyjnych Polskich Linii Lotniczych Lot - podaje rpo.gov.pl.

Adam Bodnar pyta Piotra Samsona, prezesa ULC, i Marka Niechciała, prezesa OUKiK czy przewoźnik zapewnił należytą ochronę praw pasażerom odwołanego lotu. Zapytanie regulowane jest według przepisów Parlamentu Europejskiego, które ustanawiają wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku m.in. odwołania lotu.

Gala, która odbyła się na lotnisku im. Fryderyka Chopina, została zorganizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości i 90-lecia PLL LOT. Na uroczystości był obecny m.in. wicepremier Piotr Gliński. Zdarzenie transmitowała TVP. Przewoźnik wyjaśnia, że samoloty prezentowane podczas gali nie były zaplanowane do rejsu tego dnia.

ycipk-5yc8ir

Zobacz także: Mieszkańcy Baranowa po referendum ws. lotniska. "Nie chcemy zmian"

Źródło: rpo.gov.pl

ycipk-5yc8ir

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-5yc8ir

ycipk-5yc8ir
ycipk-5yc8ir