Trwa ładowanie...
d1bisir
dzieci

3-latek nie chciał powiedzieć "amen" w przedszkolu. Został ukarany

• Do zdarzenia doszło w prywatnym chrześcijańskim przedszkolu w Szwecji
• Malec nie mógł wstać od stołu przez kilka godzin, aż do przyjścia rodziców
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
3-latek nie chciał powiedzieć "amen" w przedszkolu. Został ukarany
(Pixabay)
d1bisir

Anonimowe doniesienie na przedszkole zostało złożone do szwedzkiego Inspektoratu ds. Szkół (Skolinspektionen). W placówce po posiłkach odmawiana jest modlitwa, kończona słowem "amen". 3-latek, który nie chciał go wypowiedzieć, musiał siedzieć przy stole do godz. 16, aż przyszli po niego rodzice.

Autor donosu podkreślił, że kara naruszyła prawo dziecka do wolności wyznania i stała w sprzeczności z prawem do równego traktowania dzieci w przedszkolu. Inspektorat nie zajął jednak sprawą, gdyż kontrola prywatnych placówek nie leży w jego kompetencjach. Odpowiada za nie gmina.

Przedstawiciele przedszkola sami postanowili zareagować, gdy o sprawie zrobiło się głośno i napisali list do lokalnej społeczności, w której wytłumaczyli sytuację. - To była jednorazowa sytuacja. Siedzieliśmy przy stole, a dziecko nie słuchało opiekunek. Dlatego zostało ukarane - miało zostać przy stole do czasu, aż zacznie reagować na polecenia. Ale dziecko zostało przy stole zbyt długo. Powinniśmy karę przerwać wcześniej - przynała dyrektorka przedszkola w rozmowie z dziennikiem "Folkbladet".

Na tym sprawa została zakończona. Lokalne władze poprosiły jednak, aby takie sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości.

oprac. Patryk Skrzat

d1bisir

Podziel się opinią

Share
d1bisir
d1bisir
Więcej tematów