Trwa ładowanie...

28-letni bezdomny groził nożem, bo właściciel domu nie zgodził się na spanie na schodach

Sopoccy policjanci zatrzymali 28-letniego bezdomnego, który spał na klatce schodowej jednego z domów. Mężczyzna groził nożem właścicielowi domu.
Share
28-letni bezdomny groził nożem, bo właściciel domu nie zgodził się na spanie na schodach
Źródło: WP.PL, Fot: Sławomir Kowalewski
d2du7mh

Krótko przed godziną 3.00 rano sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca miasta. Roztrzęsiony mężczyzna informował, że na klatce schodowej domu śpi bezdomny. Właściciel posesji próbował samodzielnie usunąć niechcianego gościa. Po mimo kilkukrotnych próśb, mężczyzna nie reagował. Chwilę później wyciągnął nóż i zaczął machać nim przed oczami właściciela domu.

- 28-latek nie mieszkał do tej pory w Sopocie. Przyjechał z głębi kraju. Był już wcześniej zatrzymywany. Do tej pory karany był za uszkodzeni mienia – informuje Wirtualną Polskę mł. asp. Karina Kamińska, oficer prasowy KMP Sopot.

Sprawca zbiegł z miejsca przestępstwa, gdy zorientował się, że o zajściu poinformowane zostały organy ścigania. Po chwili został zatrzymany przez wezwany na miejsce patrol. W efekcie przeszukania odnaleziono i zabezpieczono nóż.

d2du7mh

28-letni mężczyzna trafił już do policyjnej celi. Składanie gróźb karalnych jest ścigane na wniosek osoby pokrzywdzonej. Właściciel domu zdecydował się złożyć odpowiedni wniosek.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego postawili 28-latkowi zarzut kierowania gróźb karalnych. Za to przestępstwo może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Trudno oszacować liczbę osób stale pozostających bez miejsca zameldowania. Badania mówią, że problem bezdomności dotyczy 60 -70 tys. Polaków. Uwzględniając tzw. szarą strefę, czyli osoby okresowo mieszkające u swoich rodzin, rząd wielkości zwiększa się nawet do 300 tys.

W samym województwie pomorskim dach nad głową straciło 2,5 tys. mieszkańców.

d2du7mh

Podziel się opinią

Share
d2du7mh
d2du7mh
Więcej tematów