27 zabitych - nowy bilans ofiar wybuchu na Ukrainie

Najnowszy bilans ofiar środowego wybuchu w domu mieszkalnym w Eupatorii na
Krymie to 27 zabitych - .poinformował w czwartek wieczorem minister
ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy Wołodymyr Szandra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
27 zabitych - nowy bilans ofiar wybuchu na Ukrainie
(AFP, Fot: Mykola Lazarenko)
WP

Około 20 innych osób uznaje się za zaginione. Ruiny oczyszczane są ręcznie. W akcji ratowniczej bierze udział 700 ludzi.

Eksplozja całkowicie zniszczyła pięć kondygnacji z 40 mieszkaniami, w których zameldowanych było ponad 60 osób. Dom zawalił się najprawdopodobniej w wyniku wybuchu butli z acetylenem i tlenem, przechowywanych w jego piwnicy.

W związku z tragedią prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko ogłosił 26 grudnia dniem żałoby narodowej. Wraz z premier Julią Tymoszenko był on w czwartek w miejscu katastrofy.

WP

Cytując mieszkających w Eupatorii użytkowników internetu media donoszą, że piwnica, w której doszło do wybuchu to własność zarządzającej okolicznymi domami spółdzielni. Internauci twierdzą, że zatrudnieni tam robotnicy po godzinach pracy raczyli się w piwnicy alkoholem.

Do podobnej tragicznej katastrofy na Ukrainie doszło w 2003 roku w Dniepropietrowsku. W serii wybuchów gazu zniszczonych i uszkodzonych zostało 10 domów, w tym dziewięciopiętrowy blok. Zginęło wówczas 23 ludzi. (ls,jks)

Jarosław Junko

Polub WP Wiadomości
WP
WP