Trwa ładowanie...

27. Finał WOŚP: ruszają aukcje internetowe

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Zanim na ulice wyruszą wolontariusze, swoją "cegiełkę" do zakupu sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych możemy dołożyć już teraz. Ruszyły bowiem internetowe aukcje WOŚP.

27. Finał WOŚP: ruszają aukcje internetoweŹródło: Facebook.com, fot: WOŚP
d296usw
d296usw

27. Finał WOŚP

Najbliższy finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Na ulice polskich i wielu zagranicznych miast wyruszą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami. Celem najbliższego finału będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

"Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków” – czytamy na oficjalnej stornie WOŚP.

WOŚP – ruszają aukcje internetowe

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć nie tylko w dniu finału, ale również poprzez aukcje internetowe. Licytacje na rzecz WOŚP poprzez platformę Allegro są już prowadzone od 19 lat. Stały się tym samym nieodłącznym elementem zbiórki. Tylko dzięki nim do tej pory udało się zebrać ponad 52 mln zł. Liczba przedmiotów wystawionych na sprzedaż tylko w ubiegłym roku osiągnęła prawie 134 tysiące, a platformę aukcje.wosp.org.pl odwiedziło prawie 3,3 mln osób.

"W dniu 26. Finału co niespełna 10 sekund pojawiała się nowa aukcja dla WOŚP. Polacy pokochali niezwykłe przedmioty, ich historie i możliwość udziału w internetowych licytacjach. I to zarówno w charakterze kupujących, jak i darczyńców. Co roku na Allegro mamy tysiące przedmiotów podarowanych przez naszych użytkowników, niektóre bardzo oryginalne i wartościowe, inne niezwykłe przez związane z nimi historie" –podkreśla Krzysztof Śpiewek, manager CSR w Allegro, cytowany przez Onet.

d296usw

27. Finał WOŚP. Szczególne aukcje od znanych aktorów, dziennikarzy i sportowców

Na stronie rzeczyodserca.pl można obejrzeć filmy w których zaangażowani w finał znani aktorzy, sportowcy, piosenkarze, dziennikarze i inni użytkownicy zapraszają do udziału w swoich aukcjach. W tym roku wylicytować możemy m.in. wyjątkowy samochód Filipa Chajzera pomalowany przez Szymona Chwalisza, sylwestrowe spotkanie z aktorkami filmu "Lejdis" od Magdaleny Różczki oraz kask ochronny od Adama Bieleckiego, który został specjalnie przygotowany na historyczną już wyprawę na K2.

"W tym roku na aukcję przygotowałem wyjątkowo przedmiot. To kask, który został przygotowany specjalnie dla mnie na wyprawę zimową na K2. Wyprawę historyczną, która obfitowała w szereg nieprzewidzianych przygód. Akcja ratunkowa na Nanga Parbat - to właśnie w tym kasku szedłem z Denisem po Elizabeth Revol i Tomka Mackiewicza. Tenże kask uratował mi dwa tygodnie później życie, gdyż podczas wspinaczki do obozu pierwszego na K2 zostałem ugodzony w głowę kamieniem. Skończyło się to tak, że moi koledzy musieli mi założyć sześć szwów. Ale niewątpliwie, gdyby nie ten szczególny kask, pewnie dzisiaj nie mógłbym wam o tym opowiadać. Namawiam gorąco do jego licytowania. Mam nadzieję, że uda się zebrać furę kasy, którą spożytkujemy w imię wyższych celów" – podkreśla na jednym z filmów himalaista Adam Bielecki.

d296usw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d296usw
Więcej tematów