Trwa ładowanie...

27. Finał WOŚP: na koncie Orkiestry już ponad 5 mln zł

27. Finał WOŚP (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy) odbędzie się już w najbliższą niedzielę – 13 stycznia. Już dziś możemy dołożyć swoją "cegiełkę" do zakupu sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

27. Finał WOŚP: na koncie Orkiestry już ponad 5 mln złŹródło: East News
d3f4v5y
d3f4v5y

WOŚP: to już 27. Finał

Najbliższy Finał WOŚP odbędzie się już w najbliższą niedzielę 13 stycznia. Zanim na ulice wyruszą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami, swoją "cegiełkę" do zakupu sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych możemy dołożyć już teraz.

"Pomaganie jest dziecinnie proste" brzmi hasło tegorocznego Finału. "Gramy dla dzieci małych i bez focha", jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

- Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków – czytamy na oficjalnej stronie WOŚP.

WOŚP: sposoby, którymi można wesprzeć organizację

Przygotowania do 27. Finału WOŚP w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie wystartowały już 16 października 2018 roku. Oprócz publicznej zbiórki w najbliższą niedzielę – 13 stycznia – Orkiestrę można wspierać na kilka różnych sposobów.

d3f4v5y

WOŚP będzie umożliwiał także wsparcie celu poprzez przekazanie darowizny kanałami elektronicznymi. Po raz 19-ty uruchomiony zostanie serwis aukcji internetowych. Angażują się w nie znani aktorzy, sportowcy, piosenkarze, dziennikarze i inni użytkownicy zapraszając do udziału w swoich aukcjach.

W tym roku wylicytować można m.in. wyjątkowy samochód Filipa Chajzera pomalowany przez Szymona Chwalisza, sylwestrowe spotkanie z aktorkami filmu "Lejdis" od Magdaleny Różczki oraz kask ochronny od Adama Bieleckiego, który został specjalnie przygotowany na historyczną już wyprawę na K2.

Wpłatę na Finał WOŚP będzie można przekazać również za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej wpłacam.wosp.org.pl, serwisu Facebook, karty płatniczej, poprzez wysłanie sms-a oraz przez wiele innych elektronicznych metod wsparcia – zapewniają organizatorzy.

Na koncie tegorocznego 27. Finału WOŚP znajduje się już ponad 5 mln zł.

d3f4v5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f4v5y
Więcej tematów