Trwa ładowanie...
wypadek

26 Polaków uczestniczących w wypadku w Serbii już wraca do kraju

26 polskich obywateli podróżujących autokarem, który uległ wypadkowi w Serbii, we wtorek wyruszyło do kraju. Informację tę przekazał ambasador Polski w Serbii, Tomasz Niegodzisz. Do wypadku polskiego autokaru doszło we wtorek w pobliżu miejscowości Subotica w Serbii. Obrażenia poniosło 20 polskich obywateli; zmarła jedna osoba.

Share
26 Polaków uczestniczących w wypadku w Serbii już wraca do kraju
Źródło: PAP, Fot: RTS/Toni Bedalov
drmoxke

Ambasador, który odwiedził poszkodowanych przebywających w trzech serbskich szpitalach, poinformował, że trzy osoby z najcięższymi obrażeniami są hospitalizowane w Nowym Sadzie. Są to dwaj mężczyźni, w tym jeden w stanie ciężkim, oraz 13-latka z problemami ortopedycznymi.

- W Nowym Sadzie spotkałem się z lekarzami, pytałem o prognozy, widziałem się z rodzinami - relacjonował Niegodzisz. Według ambasadora 26 osób, które przeszły obserwacje w Subotnicy, wyruszą w podróż do kraju autobusem jeszcze we wtorek.

Część poszkodowanych nadal znajduje się na obserwacji. Według ambasadora ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, są na obserwacji i prawdopodobnie w środę powrócą do kraju drugim autobusem.

drmoxke

Podziel się opinią

Share
drmoxke
drmoxke
Więcej tematów