Trwa ładowanie...

25-letnia Pakistanka jechała pociągiem. Zgwałciło ją trzech mężczyzn

Do szokującego zdarzenia doszło w Pakistanie. 25-letnia kobieta, matka dwójki dzieci, została zgwałcona przez trzech mężczyzn podczas podróży pociągiem - donosi amerykańska telewizja CNN.

25-letnia Pakistanka jechała pociągiem. Zgwałciło ją trzech mężczyzn 25-letnia Pakistanka jechała pociągiem. Zgwałciło ją trzech mężczyzn Źródło: East News, fot: ARIF ALI
d27grfs

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, gdy 25-latka podróżowała pociągiem na trasie Karaczi – Multan w Pakistanie. Kobieta padła ofiarą zbiorowego gwałtu w trakcie podróży. Lokalna media podaję, że gwałtu miało dokonać trzech mężczyzn, w tym kontroler biletów.

Zdarzenie wywołało oburzenie w całym Pakistanie. Tamtejsze społeczeństwo od lat walczy o poprawę bezpieczeństwa kobiet. To trudne zadanie. Tym bardziej, że liczba brutalnych incydentów nie maleje.

CNN informuje, że jedną z reakcji na opisaną sytuacją był nakaz wzmocnienia środków bezpieczeństwa w pociągach, który zrealizować mają przewoźnicy. Mowa m.in. o instalacji kamer w wagonach, przyciskach alarmowych i patrolach składających się z kobiet.

Problem Pakistanu

Sytuacja kobiet w Pakistanie jest trudna, o czym świadczą wyliczenia pakistańskiej Komisji Praw Człowieka z 2021 roku, na które powołuje się CNN. 5200 kobiet zgłosiło wówczas, że zostało zgwałconych. Mimo to eksperci wykazują, że te dane są jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Dzieje się tak dlatego, że większość ofiar boi się ujawnienia.

d27grfs

Co więcej, CNN podaje, że mniej niż 3 proc. przypadków przemocy seksualnej kończy się w Pakistanie wyrokiem skazującym dla sprawcy. Ta statystyka miała wpływ na zmiany w pakistańskim prawie. W 2020 roku zdecydowano się na powołanie nowych sądów, które zajmują się rozpatrywaniem spraw związanych z przemocą seksualną.

Źródło: interia.pl, cnn.com

Potrącenie dziewczynki na przejściu w Świeciu. Policja pokazała nagranie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d27grfs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d27grfs
Więcej tematów