Trwa ładowanie...
d1pmg3m

25-letnia matka z Tarnowa porzuciła czterech synów. Znaleziono rodzinę zastępczą

Kobieta zostawiła chłopców w tarnowskim pogotowiu opiekuńczym. Po nagłośnieniu sprawy pomoc zaoferowało kilkanaście rodzin. Rodzeństwo trafi ostatecznie do małżeństwa z Mielca. Do nowego domu pojadą w czwartek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tarnów. Matka oddała czterech synów. Znaleźli nowy dom w Mielcu
Tarnów. Matka oddała czterech synów. Znaleźli nowy dom w Mielcu (Youtube.com/Miasto Tarnów)
d1pmg3m

Pilne poszukiwania nowej rodziny zastępczej dla czterech chłopców w wieku od roku do sześciu lat rozpoczęły się pod koniec stycznia. Ich matka przyprowadziła synów do pogotowia opiekuńczego w Tarnowie i stwierdziła, że nie jest w stanie dłużej się nimi zajmować. Rodzeństwo początkowo wymagało opieki lekarza, było przestraszone.

Chłopcy znaleźli już rodzinę zastępczą - informuje Radio Zet. Małżeństwo, do którego dzieci, jest po odpowiednich kursach i posiada właściwy status. Kilka razy byli w Tarnowie i spotkali się z rodzeństwem. Do nowego domu pojadą w czwartek. Biologiczna matka będzie się mogła z nimi spotykać. Do sądu trafi wniosek o odebranie jej praw rodzicielskich.

Przeczytaj: 25-letnia matka oddała czterech synów. Pilnie poszukiwana rodzina zastępcza

d1pmg3m

Po nagłośnieniu sprawy do tarnowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zgłosiło się kilkanaście rodzin z całej Polski. Rozpoczęła się procedura rejestracji i analizy wniosków. Priorytetem było, aby chłopcy trafili do rodziny niedaleko Tarnowa, bo mają tam bliskich. Nowa rodzina zastępcza o adopcję dzieci, o ile sąd nie zmieni zdania, będzie się mogła ubiegać po 18 miesiącach.

Przeczytaj również: 25-letnia matka oddała czterech synów. Co dalej z porzuconymi dziećmi? Niesamowita reakcja

Zobacz też: Borys Budka o Julii Przyłębskiej: poniesie konsekwencje

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pmg3m

Podziel się opinią

Share
d1pmg3m
d1pmg3m
Więcej tematów