Trwa ładowanie...
db9bval

25-letnia matka oddała czterech synów. Pilnie poszukiwana rodzina zastępcza

Trwają pilne poszukiwania rodziny zastępczej dla czterech chłopców w wieku od roku do sześciu lat. 25-letnia matka przyprowadziła ich do pogotowia opiekuńczego w Tarnowie i stwierdziła, że nie jest w stanie dłużej się nimi zajmować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tarnów. Urzędnicy nagrali wzruszający klip zachęcający do zaopiekowania się dziećmi
Tarnów. Urzędnicy nagrali wzruszający klip zachęcający do zaopiekowania się dziećmi (Youtube.com/ Miasto Tarnów)
db9bval

- Chcemy jak najszybciej znaleźć dla tych dzieci rodzinę zastępczą. Pogotowie opiekuńcze nie jest miejscem dla takich maluchów - powiedziała w rozmowie z portalem tarnow.naszemiasto.pl Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa ds. polityki społecznej.

W ośrodku chłopcy spędzają czas z dziećmi i młodzieżą, która sprawia problemy wychowawcze lub miała konflikt z prawem. Rodzeństwo początkowo wymagało pomocy lekarza. Chłopcy byli przestraszeni.

db9bval

Obejrzyj klip z dziećmi przygotowany przez władze Tarnowa:

- Zależy nam na tym, żeby rodzeństwa nie rozdzielać i by chłopcy mogli wychowywać się razem. Dlatego staramy się zrobić wszystko, żeby znaleźć taką rodzinę, która przygarnie całą czwórkę - podkreśla Krakowska. Najlepiej, żeby dzieci trafiły do domu w Tarnowie, gdzie mają rodzinę.

db9bval

Matka, przyprowadzając dzieci do pogotowia, miała powiedzieć: "weźcie je sobie, nie chcę ich wychowywać, nie chcę się nimi zajmować, nie mogę ich utrzymywać". Krakowska zaznacza, że kobieta podjęła "świadomą decyzję" i stoi w jej obronie. - Ważne, że dzieci trafiły do nas, a nie gdzie indziej, bo wtedy mogłoby dojść do tragedii - dodała.

25-latka może odwiedzać dzieci w pogotowiu.

Źródło: tarnow.naszemiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db9bval

Podziel się opinią

Share

db9bval

db9bval
Więcej tematów