Trwa ładowanie...
d4a3bbx

25-letnia matka oddała czterech synów. Co dalej z porzuconymi dziećmi? Niesamowita reakcja

25-latka przyszła do Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie i zostawiła tam swoje dzieci. To czworo chłopców od roku do sześciu lat. Ta informacja poruszyła serca w całej Polsce. Już kilkanaście rodzin zgłosiło się do opieki nad dziećmi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chłopcy mają od roku do sześciu lat
Chłopcy mają od roku do sześciu lat (Youtube.com)
d4a3bbx

Całą Polskę obiegła informacja o matce, która oddała do pogotowia opiekuńczego w Tarnowie czterech swoich synów.

Kobieta, przyprowadzając dzieci do pogotowia, miała powiedzieć: "weźcie je sobie, nie chcę ich wychowywać, nie chcę się nimi zajmować, nie mogę ich utrzymywać". Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa ds. polityki społecznej zaznacza, że kobieta podjęła "świadomą decyzję" i stoi w jej obronie. - Ważne, że dzieci trafiły do nas, a nie gdzie indziej, bo wtedy mogłoby dojść do tragedii - dodała.

Władze Tarnowa zareagowały natychmiast. W mediach pojawiło się nagranie, zachęcające do zaopiekowania się dziećmi. W rozmowie z portalem tarnow.naszemiasto.pl Dorota Krakowska, podkreślała, że miastu zależy, by dzieci znalazły szybko nowy dom i by mogły tam zamieszkać razem bez rozdzielania ich.

d4a3bbx

Dzieci są w wieku od roku do sześciu lat.

Obejrzyj klip z dziećmi przygotowany przez władze Tarnowa:

Matka zostawiła czterech synów. Kilkanaście zgłoszeń

Jak informuje RMF FM, już kilkanaście rodzin zgłosiło się do tarnowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z prośbą o stanie się rodziną zastępczą dla tych chłopców. Trwa procedura rejestracji i analizy wniosków, które spływają z całego kraju.

d4a3bbx

Dla dzieci byłoby najlepiej jednak, gdyby trafiły do rodziny w Tarnowie, bo tam mają bliskich. Poza tym, gdyby wyjechały, miałyby trudny kontakt z matką.

25-latka może odwiedzać dzieci w pogotowiu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wygrana Borysa Budki. Jacek Sasin o wewnętrznych walkach w PO: teraz dopiero się zacznie

d4a3bbx

Podziel się opinią

Share

d4a3bbx

d4a3bbx
Więcej tematów