Trwa ładowanie...
d2y55x7

24-latka Anastazja Diejewa wiceszefem MSW Ukrainy. Burza w Kijowie, do sieci wyciekły jej rozbierane zdjęcia

• Anastazja Diejewa została zastępcą szefa MSW Ukrainy ds. integracji europejskiej
• Nominacja 24-latki wywołała w Kijowie falę kontrowersji
• Politycy krytykują wybór urzędniczki za brak doświadczenia i wiek
• Na portalach internetowych pojawiły się rozbierane zdjęcia Diejewy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
24-latka Anastazja Diejewa wiceszefem MSW Ukrainy. Burza w Kijowie, do sieci wyciekły jej rozbierane zdjęcia
(Instagram/stasiadeeva)
d2y55x7

Wybór 24-letniej Anastazji Diejewej na wiceministra spraw wewnętrznych Ukrainy ds. integracji europejskiej, wywołał falę oburzenia. Zarzucono jej brak doświadczenia oraz młody wiek. Do sieci przedostały się również rozbierane zdjęcia Diejewy. Minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow broni swojej decyzji.

Anastazja Diejewa została zastępczynią ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa 10 listopada. Odpowiada za integrację europejską, wcześniej była doradczynią ds. projektów społecznych oraz współpracownikiem sekretariatu ukraińskiego MSZ. Jak podała w swojej notce biograficznej przesłanej rządowi, ma 10-letnie doświadczenie, a z wykształcenia jest politologiem.

Wiceprzewodnicząca parlamentu i deputowana prezydenckiego Bloku Petra Poroszenki Iryna Heraszczenko zarzuciła ministrowi, że złamał procedurę i nie skonsultował kandydatury z wicepremierem ds. integracji europejskiej Iwanną Kłympusz-Cyncadze.

Rozbierane zdjęcia Diejewy wywołały falę krytyki na Ukrainie

d2y55x7

Przyjaciele Anastazji Diejewej twierdzą, że jest ona wielką fanką mody oraz uwielbia kreacje Stelli McCartney. Prowadzi konto w serwisie społecznościowym Instagram. Po jej nominacji na urząd w sieci pojawiły się jej intymne zdjęcia. Na kilku z nich pojawia się nago. Rozbierana sesja wywołała burzę na Ukrainie.

24-latki bronią jednak jej zwierzchnicy twierdząc, że ma ona dużo doświadczenia. Arsen Awakow dodał, że swobodnie włada dwoma językami obcymi: angielskim i francuskim, a reakcję na opublikowanie intymnych zdjęć nazwał "hipokryzją". - Oczywiście nikogo nie interesuje, że są one częściowo fałszywe - dodał.

TVN24,WP,Mirror, Daily Mail

d2y55x7

Podziel się opinią

Share
d2y55x7
d2y55x7
Więcej tematów