Trwa ładowanie...
d3f0mga
szkoła

24-godzinna lekcja języka polskiego

24 godziny chcą spędzić na rozpoczętej rano lekcji języka polskiego uczniowie gimnazjum w
Witoszowie Dolnym (woj. dolnośląskie).

Share
d3f0mga

W ten sposób 23 uczniów z klasy III c gimnazjum w Witoszowie Dolnym przygotowuje się do bicia światowego rekordu Guinnessa w najdłuższej lekcji świata, który wynosi 69 godzin i należy do 21 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu (woj. dolnośląskie.) a ustanowiony został w lutym 2005 r.

Jeśli uda im się ten wyczyn, komisja Księgi Rekordów Guinnessa dopuści ich do próby bicia światowego rekordu. Jeszcze nigdy młodzież z gimnazjum nie podjęła takiej próby. Ustanowione dotąd rekordy należą do uczniów szkół średnich. Musimy najpierw przejść 24-godzinną próbę i po jej przebiegu ocenić czy jesteśmy gotowi na więcej - powiedział dyrektor gimnazjum, Piotr Dubiel.

Podjętą przez uczniów próbę monitorują zewnętrzni obserwatorzy. Wcześniej młodzież została przebadana przez lekarzy, a całość zabezpieczają ratownicy medyczni.

Dyrektor szkoły podkreśla dydaktyczną rolę przedsięwzięcia. Dzisiaj, kiedy młodzież raczej ucieka ze szkoły nie mogłem odmówić moim uczniom próby spędzenia w klasie 24 godzin- powiedział Dubiel. Dodał, że uczniowie będą w tym czasie powtarzali materiał przed końcowym egzaminem gimnazjalnym.

d3f0mga

Podziel się opinią

Share
d3f0mga
d3f0mga
Więcej tematów