Trwa ładowanie...
d2ajd0q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

23 ofiary śmiertelne powodzi w Wirginii Zachodniej

W wyniku największej od ponad wieku powodzi w amerykańskim stanie Wirginia Zachodnia zginęły co najmniej 23 osoby - podała w sobotę agencja Reutera. W trzech najbardziej dotkniętych przez kataklizm hrabstwach ogłoszono stan klęski żywiołowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne (Fotolia, Fot: gburba)
d2ajd0q

Gubernator stanu Earl Ray Tomblin zwrócił się do federalnej agencji ds. zarządzania kryzysowego (FEMA) z prośbą o pomoc w naprawieniu szkód w hrabstwach Kanawha, Greenbrier i Nicholas, które doświadczyły najpoważniejszych zniszczeń z powodu trwających od czwartku ulewnych deszczy.

Tomblin zapowiedział, że ma zamiar wystąpić o pomoc także dla innych hrabstw.

W wyniku ulewnych deszczy ponad 32 tys. gospodarstw domowych i firm nie ma prądu, a bilans ofiar śmiertelnych powodzi jest najwyższym odnotowanym od początku roku w jednym stanie. Wcześniej w czerwcu w wyniku powodzi w Teksasie zginęło 16 osób, w tym dziewięciu żołnierzy.

d2ajd0q

Gubernator Tomblin ogłosił stan alarmowy w 44 spośród 55 hrabstw Wirginii Zachodniej. Pracownicy służb ratunkowych pomogli dotychczas setkom ludzi; wciąż trwają poszukiwania zaginionych.

Reuters podkreśla, że w ostatnich dniach w ciągu jednej doby w Wirginii Zachodniej spadła ilość deszczu równa jednej czwartej średnich rocznych opadów dla całego stanu. Doprowadziło to do znacznego podniesienia poziomu wód w rzekach, w tym w Elk River, w której odnotowano najwyższy od 1888 roku stan wody.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d2ajd0q

d2ajd0q
d2ajd0q
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów