Trwa ładowanie...
d2y4gvl

200 mln zdjęć na sekundę

d2y4gvl
d2y4gvl

Najszybsza kamera świata wykonuje 200 milionów zdjęć na sekundę. Wykorzystywana jest na jednym z amerykańskich uniwersytetów do badania w jaki sposób materiały zachowują się pod wpływem działania różnego typu sił zewnętrznych.
Konstruktor kamery prowadzi obecnie doświadczenia dla armii amerykańskiej nad kamizelkami kuloodpornymi wykonanymi ze specjalnego polimeru - kevlaru. Badamy jak zachowuje się materiał, gdy trafi w niego kula. Dzięki obserwacjom możemy zmienić jego formę i uczynić go jeszcze bardziej odpornym. Bez kamery byłoby to niemożliwe - twierdzi jej twórca. Za pomocą kamery naukowcy badają również właściwości betonu, gdyż zależy im na wyprodukowaniu materiału, który będzie równie wytrzymały jak beton, a jednocześnie o wiele lżejszy.(kaw)

d2y4gvl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y4gvl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj