Trwa ładowanie...
d1jag65

20-letnia Polka chciała oszukać Austriaków "na znajomego"

Sąd krajowy w Salzburgu skazał 20-letnią Polkę na dwa lata więzienia za współudział w próbie wyłudzenia 40 tys. euro od dwojga emerytów - poinformowała austriacka agencja APA.

d1jag65
d1jag65

Z orzeczonej kary pozbawienia wolności osiem miesięcy ma charakter bezwzględny, a reszta obowiązuje w zawieszeniu.

Urodzoną w Krakowie Polkę zatrzymano 4 listopada ubiegłego roku. Policję zaalarmował 84-letni mąż 87-letniej emerytki z Salzburga, do której zadzwonił mężczyzna, mówiący płynną niemczyzną i przedstawiający się jako jej dobry znajomy. Poprosił kobietę o udzielenie pilnej pożyczki 40 tys. euro na zakup mieszkania, obiecując jednocześnie, że pieniądze zwróci już następnego dnia.

Gdy do mieszkania przybyła taksówką rzekoma pośredniczka w handlu nieruchomościami dla załatwienia transakcji, czekali już tam na nią policjanci z kajdankami. W trakcie śledztwa okazała pełną gotowość do zeznań, ale nikogo z jej wspólników nie udało się na razie ująć.

Młoda Polka należała go gangu, skupiającego osoby pochodzenia romskiego. - Gang działa w Austrii i na terenie Europy - oświadczyła rzeczniczka salzburskiej prokuratury Barbara Feichtinger. Oszuści zajmują się wyszukiwaniem w książkach telefonicznych abonentów, których imiona wskazują na to, iż są w podeszłym wieku. Następnie dzwonią do nich, przedstawiając się jako krewni lub znajomi, zmuszeni okolicznościami do zaciągnięcia pilnej pożyczki w kwocie od 5 do 50 tys. euro.

d1jag65
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jag65
Więcej tematów