Trwa ładowanie...

18-latka z woj. śląskiego przeżyła piekło. Oprawcy gorzko tego pożałują

18-latka była w trudnej sytuacji materialnej. Właśnie ten fakt wykorzystali przestępcy, którzy zgotowali dziewczynie z woj. śląskiego prawdziwe piekło. Teraz do sądu trafił akt oskarżenia skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Sosnowcu. Oskarżeni odpowiedzą za przestępstwo handlu ludźmi oraz zmuszanie do prostytucji i czerpanie z niej korzyści.

Smutna kobietaSmutna kobietaŹródło: PxHere
d35b8rh

Do zdarzenia doszło w 2015 roku. 18-letnia wówczas kobieta, znajdując się w skrajnie ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej, poszukiwała pracy. - Poprzez znajomą trafiła na 32-latka z Bytomia,, który pod pozorem zatrudnienia jej w lokalu gastronomicznym umówił ją na spotkanie z 38-latkiem. Kiedy kobieta przyszła na rozmowę w sprawie pracy mężczyźni zabrali ją do mieszkania na terenie Katowic, w którym miała siedzibę nieformalna agencja towarzyska i pracowały prostytutki. Dopiero wtedy nastolatka zorientowała się, na czym tak naprawdę miała polegać jej praca – wyjaśnia Waldemar Łubniewski, rzeczni prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Sosnowiec. Akt oskarżenia za zmuszanie nastolatki do prostytucji

Od marca do sierpnia 2015 r. dziewczyna świadczyła usługi seksualne pod nadzorem 38-latka. Co pewien czas mężczyzna zmieniał jej miejsce pobytu i przewoził do kolejnych mieszkań w Katowicach, Sosnowcu i Cieszynie, w których organizował jej spotkania z klientami. W sierpniu 2015 roku 18-latka postanowiła porzucić pracę i uciec od sutenera. Zwróciła się o pomoc do 32-latka, który złożył jej ofertę pracy w charakterze prostytutki na terytorium Wielkiej Brytanii.

- Obiecał, że jedynie pod tym warunkiem obroni ją przed ewentualną zemstą ze strony 38-latka, a dodatkowo zorganizuje jej transport i pomoże wynająć pierwsze mieszkanie. Zaręczył też, że od tego momentu kobieta będzie mogła sama decydować o świadczeniu pracy i ewentualnym powrocie do kraju. Obawiając się represji ze strony 38-latka kobieta wyraziła zgodę na proponowaną jej pracę – opisuje rzecznik prokuratury.

d35b8rh

Sosnowiec. Koniec gehenny 18-latki

Od 2015 r. kobieta była wykorzystywana do uprawiania prostytucji w Wielkiej Brytanii, a później w Niemczech. Wbrew zapewnieniom 32-latka, nie mogła jednak sama decydować o warunkach pracy, mężczyzna zmuszał ją do świadczenia usług seksualnych z coraz większą liczbą klientów, stosując wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. Zabierał jej wszystkie zarobione pieniądze. Dopiero w połowie 2017 roku kobiecie udało się wrócić do Polski, kiedy niemiecka policja zainteresowała się działalnością przestępczą podejrzanego.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował 38-latka. Drugi z podejrzanych został wydany stronie polskiej na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Obecnie przebywa w jednym ze śląskich zakładów karnych, gdzie odbywa już karę więzienia za przestępstwo handlu ludźmi.

To pierwszy akt oskarżenia, przesłany przez Prokuraturę Okręgową w Sosnowcu, która działa od początku marca. Śledztwo w tej sprawie toczyło się wcześniej w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach, zostało przeniesione do Sosnowca wraz z prowadzącym je prokuratorem. Sprawę rozpozna Sąd Okręgowy w Katowicach.

"Droga do polexitu". Radosław Sikorski postawił sprawę jasno

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35b8rh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35b8rh
Więcej tematów