Trwa ładowanie...
d3gyopr

18-latek skazany za uduszenie nastolatki. Sąd: działał z wyrachowaniem

18-letni Kamil P. został prawomocnie skazany na 15 lat więzienia za zabójstwo 14-letniej koleżanki, która - wbrew jego woli - chciała być jego dziewczyną. Do zdarzenia doszło w 2010 r. w Dąbczu koło Leszna (woj. wielkopolskie).

Share
d3gyopr

Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał w mocy styczniowy wyrok sądu okręgowego. Nie znalazł powodów, dla których miałby zwiększyć karę (czego domagał się prokurator) ani też ją obniżyć, jak wnioskowała obrona. W momencie popełniania przestępstwa Kamil P. miał 16 lat.

Sąd uznał, że dotychczas nie miał on kłopotów z prawem i nie jest osobą zdemoralizowaną. Sąd uznał też, że miał niedojrzałą osobowość, a podczas postępowania sądowego wyrażał skruchę - powiedziała rzecznik Sądu Apelacyjnego w Poznaniu sędzia Elżbieta Fijałkowska.

Według sądu kara 15 lat więzienia jest adekwatna, bo Kamil swoją ofiarę pobił i udusił, a po zabójstwie wrócił jeszcze raz na miejsce zbrodni, co świadczy o działaniu wyrachowanym.

Skazany będzie musiał też zapłacić po 40 tysięcy złotych dla każdego z rodziców zamordowanej dziewczyny, oraz 5 tys. zł na pomnik nagrobny na cmentarzu.

d3gyopr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gyopr
d3gyopr
Więcej tematów