Trwa ładowanie...

17-letni pływak z zespołem downa uratował tonącą dziewczynę

Valerio Catoia to 17-letni Włoch z zespołem Downa, który od 3. roku życia trenuje pływanie. Jest w tej dyscyplinie na tyle dobry, że zaczął startować w zawodach oraz ukończył kurs ratownictwa wodnego. Okazuje się, że nabyte umiejętności przydają mu się nie tylko na polu sportowym. Ostatnio uratował dziewczynę od niechybnego utonięcia.

17-letni pływak z zespołem downa uratował tonącą dziewczynęŹródło: Facebook.com
d1rzc5s

Do bohaterskiego czynu doszło na jednej z plaż we włoskim Lacjum, gdzie Valerio spędzał wolny czas z rodziną. Spostrzegł wtedy, że w wodzie toną dwie dziewczynki. Młody pływak pospieszył z ojcem na pomoc 12-latce i 14-latce. Chwilę później dziewczyny były już na brzegu.

Valerio uprawia pływanie od 3. roku życia. Brał udział w wielu zawodach pływackich, w tym na paraolimpiadzie. Trenuje także lekkoatletykę. Wśród nagród, które udało mu się zdobyć jest srebrny medal w pływaniu na pięćdziesiąt metrów w stylu dowolnym.

Bohaterska postawa nastolatka spotkała się z uznaniem włoskich mediów. Jego czyn docenił także były premier Włoch, Matteo Renzi. Włochy powinny być dumne z takich obywateli - powiedział polityk.

Źródło: Gość.pl

d1rzc5s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rzc5s
Więcej tematów