Trwa ładowanie...
ycipk-3nzcmu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

16 śmiertelnych ofiar powodzi w Teksasie

• Znaleziono zwłoki 4 żołnierzy, którzy zaginęli po tym jak transporter, którym jechali przewrócił się w wezbranym potoku na terenie bazy Fort Hood, w Teksasie
• Liczba ofiar katastrofy wzrosła do 9 a łączna liczba ofiar powodzi do 16
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
16 śmiertelnych ofiar powodzi w Teksasie
(PAP/EPA, Fot: DAN ANDERSON)
ycipk-3nzcmu

Transporter opancerzony przewrócił się podczas forsowania wezbranego, a zazwyczaj niegroźnego, potoku Owl Creek podczas ćwiczeń. Baza i poligon Fort Hood są wyjątkowo rozległe; zajmują obszar 15 razy większy niż nowojorski Manhattan.

Powodzie, które nawiedziły Teksas w rezultacie długotrwałych opadów zmusiły władze do ewakuacji osadzonych w kilku więzieniach. W piątek rozpoczęto ewakuację 1700 więźniów z zakładu penitencjarnego w miejscowości Rosharon, odległej o ok. 50 km na południe od Houston, ze względu na zagrożenie zalaniem przez rzekę Brazos. Wcześniej ewakuowano już 2600 więźniów z innych placówek.

Międzynarodowe porty lotnicze w Dallas i Houston odwołały z powodu fatalnej pogody ponad 160 lotów.

ycipk-3nzcmu

Według Krajowej Służby Meteorologicznej (NWS) powodziami zagrożony jest nie tylko Teksas, ale również stany Luizjana i Missisipi. Prognozy zapowiadają dalsze opady w ciągu weekendu, zwłaszcza w rejonie Houston i we wschodnim Teksasie. Gubernator Teksasu Greg Abbott, który odwiedził zalane tereny, zapowiedział w piątek rozpoczęcie akcji pomocy dla poszkodowanych.

Zobacz także: Tragiczna powódź w Teksasie. Są ofiary

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nzcmu

ycipk-3nzcmu
ycipk-3nzcmu