Trwa ładowanie...

16-latka zmarła po pobiciu przez koleżanki w szkolnej toalecie

• Trzy nastolatki oskarżone ws. zabójstwa koleżanki w liceum w USA • 16-letnia Amy Joyner-Francis została pobita na śmierć w szkolnej toalecie • Jej koleżanki zaplanowały atak wcześniej
Share
16-latka zmarła po pobiciu przez koleżanki w szkolnej toalecie
Źródło: Facebook
dbkwls5

Jak poinformowało biuro prokuratora generalnego stanu Delaware, w którym doszło do zbrodni, decyzja o postawieniu zarzutów nastolatkom została podjęta po przesłuchaniu matki i starszego brata zamordowanej dziewczynki.

Jedna z nastolatek, która najbardziej aktywnie brała udział w pobiciu koleżanki, oskarżona została o nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi do 8 lat więzienia.

Prokuratorzy chcą, aby dziewczyna odpowiadała przed sądem jak pełnoletnia.

dbkwls5

Pozostałe dwie uczestniczki zabójstwa oskarżone zostały o ukrywanie zbrodni, co z kolei jest obciążone karą roku pozbawienia wolności.

Śledczy wskazują, że choć w planowanie ataku na koleżankę zaangażowane były wszystkie trzy dziewczęta, to tylko jedna faktycznie pobiła Amy Joyner-Francis.

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia. Koronnym dowodem w sprawie jest nagranie z telefonu komórkowego, na którym widać, jak 16-latka została zaatakowana w toalecie przez trzy koleżanki. Kilkakrotnie została uderzona pięścią w głowę i tułów. Dziewczyna próbowała się podnieść, jednak chwilę potem upadła i już się nie podniosła.

Prawdopodobnie powodem ataku był spór o chłopaka.

W poniedziałek ujawniono wyniki sekcji zwłok, z których wynika, że 16-latka zmarła na skutek zatrzymania akcji serca spowodowanego nagłym stresem. Okazało się, że nastolatka cierpiała wcześniej na chorobę serca, która jednak nie spowodowałaby śmierci, gdyby nie doszło do napadu.

dbkwls5

Podziel się opinią

Share
dbkwls5
dbkwls5
Więcej tematów