Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

16-latka zmarła po pobiciu przez koleżanki w szkolnej toalecie

• Trzy nastolatki oskarżone ws. zabójstwa koleżanki w liceum w USA
• 16-letnia Amy Joyner-Francis została pobita na śmierć w szkolnej toalecie
• Jej koleżanki zaplanowały atak wcześniej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
16-latka zmarła po pobiciu przez koleżanki w szkolnej toalecie
(Facebook)

Jak poinformowało biuro prokuratora generalnego stanu Delaware, w którym doszło do zbrodni, decyzja o postawieniu zarzutów nastolatkom została podjęta po przesłuchaniu matki i starszego brata zamordowanej dziewczynki.

Jedna z nastolatek, która najbardziej aktywnie brała udział w pobiciu koleżanki, oskarżona została o nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi do 8 lat więzienia.

Prokuratorzy chcą, aby dziewczyna odpowiadała przed sądem jak pełnoletnia.

Pozostałe dwie uczestniczki zabójstwa oskarżone zostały o ukrywanie zbrodni, co z kolei jest obciążone karą roku pozbawienia wolności.

Śledczy wskazują, że choć w planowanie ataku na koleżankę zaangażowane były wszystkie trzy dziewczęta, to tylko jedna faktycznie pobiła Amy Joyner-Francis.

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia. Koronnym dowodem w sprawie jest nagranie z telefonu komórkowego, na którym widać, jak 16-latka została zaatakowana w toalecie przez trzy koleżanki. Kilkakrotnie została uderzona pięścią w głowę i tułów. Dziewczyna próbowała się podnieść, jednak chwilę potem upadła i już się nie podniosła.

Prawdopodobnie powodem ataku był spór o chłopaka.

W poniedziałek ujawniono wyniki sekcji zwłok, z których wynika, że 16-latka zmarła na skutek zatrzymania akcji serca spowodowanego nagłym stresem. Okazało się, że nastolatka cierpiała wcześniej na chorobę serca, która jednak nie spowodowałaby śmierci, gdyby nie doszło do napadu.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów