Trwa ładowanie...

16-latek wyrzucony z lekcji za t-shirt informujący o jego walce z rakiem

• 16-letni Tyler Powers został wyrzucony ze szkoły za noszenie niezgodnego z dress codem t-shirtu
• Na koszulce chłopaka widniało logo organizacji wspierającej osoby cierpiące na nowotwory i hasło "Survivor" - ocalały
• Tyler przed ukończeniem 10. roku życia dwukrotnie pokonał nowotwór

16-latek wyrzucony z lekcji za t-shirt informujący o jego walce z rakiemŹródło: Facebook
d2g9s0h
d2g9s0h

Tyler Powers w wieku 7 lat pokonał ostrą białaczkę limfoblastyczną, wyjątkowo ciężki nowotwór. Niestety, gdy miał 10 lat choroba nawróciła, ale Tylerowi udało się znów z nią wygrać. Dziś chłopak ma 16 lat i chodzi do Ridgewood High School, szkoły średniej w New Port Richey na Florydzie. Właśnie padł ofiarą restrykcyjnego dress code'u, przez który groziło mu jednodniowe zawieszenie i pobyt w szkolnej "kozie".

Czym Tyler tak bardzo naraził się władzom szkoły? Przyszedł na zajęcia w t-shircie z logo American Cancer Society, organizacji charytatywnej wspierającej pacjentów onkologicznych. Na plecach widniał z kolei napis "Survivor", co oznacza ocalałego i jest wyrazem stosowanym wobec osób, którym udało się pokonać chorobę nowotworową.

Powers został wyciągnięty z sali i poinformowany, że albo zmieni t-shirt, albo czeka go całodniowe zawieszenie spędzone w szkolnej kozie. Wszystko przez nieregulaminowy rozmiar logo. Chłopak zdecydował się na zmianę stroju, wybierając koszulkę z logo szkoły. Ojciec Tylera, Tim, wyraził swoje zaniepokojenie taką postawą szkoły wobec symbolu, który niesie pozytywny przekaz.

d2g9s0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g9s0h
Więcej tematów