Trwa ładowanie...

15 sierpnia. Święto Wojska Polskiego. Czy sklepy będą otwarte?

W sobotę 15 sierpnia przypada święto Wojska Polskiego, a katolicy obchodzą też Wniebowzięcie NMP (Matki Boskiej Zielnej). Jest to ustawowo dzień wolny od pracy. Większość sklepów, tak jak w niedzielę niehandlową, będzie zamknięta. Sprawdź, gdzie będzie można zrobić zakupy.

Share
15 sierpnia. Święto Wojska Polskiego. Czy sklepy będą otwarte?
Źródło: Materiały WP
d1hrqqx

15 sierpnia. Święto Wojska Polskiego. Czy sklepy będą czynne?

Święto Wojska Polskiego łączy się z obchodami rocznicy Bitwy Warszawskiej (nazywanej też Cudem nad Wisłą). W tym roku przypada szczególna, 100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Ze względu na pandemię koronawirusa nie odbędzie się jednak tradycyjna defilada wojskowa na ulicach Warszawy.

W sobotę 15 sierpnia nie zrobimy także zakupów w galeriach handlowych czy supermarketach. Jest to ustawowo dzień wolny od pracy i tak jak w niedzielę niehandlową większość sklepów musi być zamknięta. Za złamanie przepisów grożą wysokie mandaty.

15 sierpnia. Matki Boskiej Zielnej. Które sklepy będą czynne?
W najbliższą sobotę będziemy mogli zrobić zakupy na: stacji benzynowej, w sklepie osiedlowym (jeśli za ladą stanie sam właściciel), w restauracji, kwiaciarni, lodziarni czy cukierni.

Zobacz też: Obchody na Westerplatte. Wiceminister MON: Władze Gdańska są wyjątkowo upolitycznione

15 sierpnia. Srogie kary za złamanie zakazu

Za prowadzenie handlu, poza dozwolonymi miejscami, w dzień ustawowo wolny od pracy grożą wysokie kary. Na właściciela może zostać nałożony mandat w wysokości od 1000 do nawet 100 tys. złotych. Jeśli znalazłaby się osoba, która uporczywie łamie przepisy, to może zostać ukarana pozbawieniem wolności.

Cały weekend niehandlowy

Ci, którzy chcą zrobić większe zakupy, powinni udać się do sklepu w piątek 14 sierpnia. Oprócz soboty, również w niedzielę 16 sierpnia większość sklepów będzie nieczynnych. Niedziela 16 sierpnia nie będzie handlową. Tym samym obowiązują takie same przepisy jak w sobotę 15 sierpnia i czynne mogą być tylko stacje paliw, restauracje, cukiernie, kwiaciarnie czy małe sklepy, w których za ladą stanie właściciel.

d1hrqqx

Podziel się opinią

Share
d1hrqqx
d1hrqqx
Więcej tematów