Trwa ładowanie...
d3o23gp

15 sierpnia. Święto Wojska Polskiego. Czy sklepy będą otwarte?

W sobotę 15 sierpnia przypada święto Wojska Polskiego, a katolicy obchodzą też Wniebowzięcie NMP (Matki Boskiej Zielnej). Jest to ustawowo dzień wolny od pracy. Większość sklepów, tak jak w niedzielę niehandlową, będzie zamknięta. Sprawdź, gdzie będzie można zrobić zakupy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
15 sierpnia. Święto Wojska Polskiego. Czy sklepy będą otwarte?
15 sierpnia. Święto Wojska Polskiego. Czy sklepy będą otwarte? (Materiały WP)
d3o23gp

15 sierpnia. Święto Wojska Polskiego. Czy sklepy będą czynne?

Święto Wojska Polskiego łączy się z obchodami rocznicy Bitwy Warszawskiej (nazywanej też Cudem nad Wisłą). W tym roku przypada szczególna, 100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Ze względu na pandemię koronawirusa nie odbędzie się jednak tradycyjna defilada wojskowa na ulicach Warszawy.

W sobotę 15 sierpnia nie zrobimy także zakupów w galeriach handlowych czy supermarketach. Jest to ustawowo dzień wolny od pracy i tak jak w niedzielę niehandlową większość sklepów musi być zamknięta. Za złamanie przepisów grożą wysokie mandaty.

d3o23gp

15 sierpnia. Matki Boskiej Zielnej. Które sklepy będą czynne?

W najbliższą sobotę będziemy mogli zrobić zakupy na: stacji benzynowej, w sklepie osiedlowym (jeśli za ladą stanie sam właściciel), w restauracji, kwiaciarni, lodziarni czy cukierni.

Zobacz też: Obchody na Westerplatte. Wiceminister MON: Władze Gdańska są wyjątkowo upolitycznione

15 sierpnia. Srogie kary za złamanie zakazu

Za prowadzenie handlu, poza dozwolonymi miejscami, w dzień ustawowo wolny od pracy grożą wysokie kary. Na właściciela może zostać nałożony mandat w wysokości od 1000 do nawet 100 tys. złotych. Jeśli znalazłaby się osoba, która uporczywie łamie przepisy, to może zostać ukarana pozbawieniem wolności.

d3o23gp

Cały weekend niehandlowy

Ci, którzy chcą zrobić większe zakupy, powinni udać się do sklepu w piątek 14 sierpnia. Oprócz soboty, również w niedzielę 16 sierpnia większość sklepów będzie nieczynnych. Niedziela 16 sierpnia nie będzie handlową. Tym samym obowiązują takie same przepisy jak w sobotę 15 sierpnia i czynne mogą być tylko stacje paliw, restauracje, cukiernie, kwiaciarnie czy małe sklepy, w których za ladą stanie właściciel.

d3o23gp

Podziel się opinią

Share
d3o23gp
d3o23gp
Więcej tematów