Trwa ładowanie...
30-08-2015 19:55

14 września nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw wewnętrznych krajów UE ws. imigrantów

Ministrowie spraw wewnętrznych krajów UE zbiorą się 14 września na nadzwyczajnym posiedzeniu w Brukseli - poinformowała luksemburska prezydencja w Radzie UE. To reakcja na pogarszający się kryzys migracyjny w Europie.

14 września nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw wewnętrznych krajów UE ws. imigrantówŹródło: AFP, fot: Georges Gobet
dn70wgw
dn70wgw

W komunikacie władze Luksemburga napisały, że kryzys dotyczący migrantów i uchodźców "ostatnio osiągnął bezprecedensowe rozmiary".

"Aby ocenić sytuację w terenie i podejmowane działania polityczne oraz by omówić nowe inicjatywy mające na celu opracowanie silniejszej europejskiej odpowiedzi, luksemburski minister ds. imigracji i polityki azylowej Jean Asselborn postanowił zorganizować nadzwyczajne posiedzenie Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych" - czytamy w oświadczeniu.

W niedzielę o pilne zwołanie takiego spotkania zaapelowali ministrowie spraw wewnętrznych Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.

Kraje UE zmagają się z falą imigrantów, która wywołała w Europie najostrzejszy kryzys migracyjny od II wojny światowej. Uciekinierzy - głównie z Afryki i Bliskiego Wchodu - napływają przez Morze Śródziemne, a ostatnio także przez Bałkany Zachodnie.

Według najnowszych danych, ogłoszonych w piątek przez Urząd Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców (UNHCR), ponad 300 tysięcy imigrantów i uchodźców przedostało się przez Morze Śródziemne od początku roku. Około 200 tys. dotarło do Grecji, a ok. 110 tys. do Włoch; ponad 2,5 tys. ludzi zginęło na morzu, próbując dotrzeć do Europy.

dn70wgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn70wgw
Więcej tematów