Trwa ładowanie...
d3p5m9k

14 listopada duża akcja policji w całej Polsce. Sprawdź, za co można dostać mandat

14 listopada od rana do godziny 22:00 policja prowadzi akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Dowiedz się, za co nieostrożni i niedbali kierowcy mogą dostać mandat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
14 listopada duża akcja policji w całej Polsce. Sprawdź, za co można dostać mandat.
14 listopada duża akcja policji w całej Polsce. Sprawdź, za co można dostać mandat. (East News, Fot: Tomasz Kawka/East News)
d3p5m9k

Akcja policji w całej Polsce. 14 listopada chronieni piesi i rowerzyści

14 listopada na ulicach polskich miast pojawią się policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Będą wyposażeni w laserowe mierniki prędkości i wideorejestratory.

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" to nazwa jednodniowej akcji policji w całej Polsce. Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Spodziewajmy się patroli w okolicach przejść dla pieszych i wszędzie tam, gdzie występuje duży ruch rowerowy.

d3p5m9k

Policja zwraca uwagę, że w tym roku mniej rowerzystów i pieszych zginęło lub zostało rannych na drogach w wyniku złamania kodeksu drogowego i zwykłej głupoty. Jednak ciągle do zbyt wielu wypadków dochodzi na przejściach dla pieszych. Kierowca samochodu, który zbliża się do "zebry", powinien ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Jeśli kierowca skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić miejsca pieszemu na przejściu.

14 listopada akcja policji w całej Polsce. Czy na drogach będzie bezpieczniej?

14 listopada pod szczególną opieką będą ci uczestnicy ruchu drogowego, których nie chroni karoseria ani prędkość. Policjanci przypominają, że surowo zabronione jest omijanie auta, które zatrzymało się by ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Nie wolno także wyprzedzać na przejściu dla pieszych, a w terenie zabudowanym przekraczać 50 km/h w ciągu dnia. Pamiętajmy, że zaledwie kilka tygodni temu nie szanujący przepisów kierowca spowodował tragiczny wypadek na warszawskich Bielanach, w którym zginął mężczyzna.

Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" odbywa się już po raz 11. Poprzednia edycja miała miejsce zaledwie półtora miesiąca temu – w środę 2 października.

d3p5m9k

To już druga duża akcja policji w tym miesiącu. Podczas tradycyjnej akcji "Znicz" w okresie 31 października – 3 listopada 25 osób zginęło, a 346 zostało rannych w 268 wypadkach. Choć funkcjonariusze mówili o mniejszej liczbie ofiar, zatrzymali więcej niż w poprzednim roku nietrzeźwych kierowców – aż 1 245 osób.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tajemnicze zdjęcie rzecznika rządu z prezesem Kaczyńskim. Znamy kulisy

d3p5m9k

Podziel się opinią

Share
d3p5m9k
d3p5m9k
Więcej tematów