Trwa ładowanie...
akcja znicz

Akcja Znicz 2019. Rekord pijanych na drogach. Raport policji

Akcja Znicz 2019 zakończona. Było mniej wypadków i mniej zabitych, ale policja zatrzymała aż 1,2 tys. nietrzeźwych kierowców. To o ponad 200 więcej niż rok temu.

Share
Akcja Znicz 2019. Rekord pijanych na drogach. Raport policji
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Tomasz Stańczak
d3t2lo7

Podczas policyjnej akcji Znicz od czwartku do niedzieli na polskich drogach wydarzyło się 268 wypadków, w których zginęło 25 osób, a 346 zostało rannych. To o niemal 100 wypadków mniej niż w ubiegłym roku w tym okresie. W 2018 roku między 31 października a 3 listopada zginęło 23 osób więcej niż teraz.

Są jednak też gorsze informacje. Policjanci zatrzymali w ostatnich czterech dniach aż 1 245 nietrzeźwych kierowców. - To o 205 więcej niż podczas ubiegłorocznej akcji Znicz - mówi w rozmowie z TVN24 podinsp. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji.

d3t2lo7

- To tym bardziej niepokojące, że odnotowaliśmy pierwszy raz wzrost liczby nietrzeźwych kierowców od czasu ostatniego podwyższenia kar - dodaje ekspert z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Zobacz też: Nastolatek nie przyjął opłatka, przyjechała policja. Odmienne reakcje polityków

Z policyjnych raportów wynika, że w tym roku najbardziej tragicznym dniem listopadowego weekendu była niedziela. Tego dnia zginęło dziewięć osób i zatrzymano najwięcej pijanych kierowców.

W akcji Znicz 2019 brało udział ponad 5 tys. policjantów drogówki, którym pomagali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3t2lo7

Podziel się opinią

Share
d3t2lo7
d3t2lo7
Więcej tematów