Trwa ładowanie...

14-latka i 12-latek ukradli torebkę wraz z dokumentami, matka postanowiła skorzystać

Policjanci zatrzymali w Kowarach (pow. jeleniogórski) kobietę, która chciała zapłacić za zakupy skradzioną kartą płatniczą. Jak się okazało, torebkę, w której znajdowała się karta, ukradła 14-letnia córka i 12-letni syn zatrzymanej.
Share
14-latka i 12-latek ukradli torebkę wraz z dokumentami, matka postanowiła skorzystać
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
dzwh450

Funkcjonariusze policji z Kowar zatrzymali 30-latkę, która próbowała skradzioną kartą płatniczą zapłacić za zakupy w jednej z miejscowych aptek. Jak ustalili policjanci, torebkę, w której znajdowała się m.in. karta płatnicza i dokumenty, ukradły wcześniej dzieci zatrzymanej.

- W jednej z placówek medycznych w Kowarach dwoje małoletnich, 12-letni chłopiec i 14-letnia dziewczynka, wykorzystało nieuwagę kobiety z personelu placówki i skradły jej torebkę z dokumentami oraz kartami płatniczymi – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jak się okazało, były to dzieci 30-letniej mieszkanki Kowar. Po otrzymaniu łupu matka postanowiła wykorzystać kartę płatniczą podczas zakupów w aptece.

dzwh450

- Zachowanie kobiety, chcącej zapłacić za zakupy, wzbudziło podejrzenie pracującej w aptece farmaceutki, która zdecydowała się wezwać policję. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że karta, którą posługiwała się 30-latka była skradziona. Po przeszukaniu mieszkania odnaleziono również skradzione dokumenty. Niemal cala zawartość ukradzionej torebki trafiła już do prawowitej właścicielki – dodaje Bagrowska.

Teraz 30-latka odpowie za kradzież z włamaniem, ponieważ tak kwalifikowana jest próba posłużenia się skradzioną karta płatniczą, a jej 14-letnia córka stanie przed sądem rodzinnym. Z racji wieku, 12-latek nie będzie podlegać odpowiedzialności karnej.

dzwh450

Podziel się opinią

Share
dzwh450
dzwh450
Więcej tematów